Co zrobić żeby komornik NIE ZABRAŁ wszystkich pieniędzy na koncie?

Witam, co zrobić, żeby komornik nie zajął pensji? Komornicy zajęli wynagrodzenie za pracę na pełnym etacie. Chce przyspieszyć spłatę długu oraz mieć coś z dodatkowej pracy w weekendy.

Jaką formę zatrudnienia wybrać, żeby komornik nie zabrał wszystkich pieniędzy z dodatkowej pracy?


Co zrobić, żeby komornik nie zajął pensji?

Najczęstszą i najbardziej lubianą formą egzekwowania należności i prowadzenia egzekucji komorniczej, jest z pewnością zajmowanie środków na koncie bankowym przez komornika i tzw. przechwytywanie pensji.

Zresztą widać na forach, jak często się ludzie złoszczą, kiedy dowiadują się, że komornik zajął środki i zablokował im konto bankowe…

Myślę, że bez względu na rodzaj umowy o pracę, komornik i tak zabierze Ci wszystkie pieniądze, które wpłyną na Twoje konto bankowe. Dla komornika najważniejsza jest kwota wolna od potrąceń, której nie może tknąć, wszystko ponad nią – powędruje do komornika/komorników.

Mam nadzieję, że komornik nie zajął Ci całej pensji na umowie o pracę? <— kliknij tu, żeby sprawdzić, ile komornik może zabrać z wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę.

Konto bezpieczne od komornika

Co powiesz, jeśli podpowiem Ci jak przechytrzyć komornika? To dość proste, bo żeby chronić swoje pieniądze przed komornikiem, to trzeba znaleźć bank czy instytucję, która nie znajduje się w systemie OGNIVO.

Ale to nie jest jeszcze 100% pewność, że komornik takiego konta nie zablokuje nam, bo jeśli komornik pójdzie “po nitce do kłębka“, to i konto, którego właścicielem jest bank niebędący w systemie OGNIVO – może także zostać namierzone przez komornika.

To jakiego konta nie zablokuje komornik?

Komornik nie ma prawa zająć konta bankowego, które należy do banku mającego swoją siedzibę poza terytorium Polski, bo komornika obowiązują przepisy prawa RP.

A każda próba zajęcia konta bankowego znajdującego się poza terenem Polski, to naruszanie suwerenności Państwa, w którym to konto się znajduje.

Dlatego koniecznie zainteresuj się-> czym są karty przedpłacone i jak działają, i w momencie, kiedy nabierzesz do nich zaufania, przejdź do dwóch godnych uwagi ofert:

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze