Mam PROBLEM ze spłacaniem rat w Providencie – raty tygodniowe

Witam. Na chwilę obecną mam problem ze spłatą rat w Providencie. Tygodniowo powinnam płacić 350 zł, czyli miesięcznie 1400 zł. Straciłam pracę i nie mam z czego spłacać rat. Czy jest możliwość dogadania się z Providentem i zmienić raty tygodniowe na miesięczne??

Powiem, że jestem stanie maksymalnie zapłacić miesięcznie 400 zł. Proszę mi pomóc. Kilkukrotnie prosiłam panią z Providenta, żeby przyjechała po 50 zł lub po 100 zł, czyli tyle ile mogłam jej dać, ale Ona mi odmawiała, mówiąc, że nikt na paliwo jej nie daje. I dlatego też narosły mi wysokie odsetki. Jeszcze raz bardzo proszę mi pomóc. Pozdrawiam.


Provident – problem ze spłatą

Zanim odpowiem na Twoje pytanie, pozwól, że dla tych, którzy nie wiedzą, szybko wyjaśnię, jakie są warunki zaciągnięcia pożyczki z ratą tygodniową, a jakie z ratą miesięczną i czym się różnią:

Pożyczka z tygodniową ratą

 • Pożyczka maksymalnie do 10 000 zł.
 • Tygodniowe małe raty, które są łatwiejsze do spłaty.
 • Szybka decyzja i dostarczenie gotówki (jeden dzień).
 • Elastyczność trwania pożyczki – od 30 tygodni do 90 tygodni.
 • Minimum formalności.
 • Proste i jasne zasady.

Pożyczka z miesięczną ratą

 • 0 zł kosztów przy spłaceniu pożyczki w ciągu miesiąca RRSO 160,50%.
 • Maksymalna kwota pożyczki to nawet 15 000 zł.
 • Wygodne spłacanie – raty miesięczne.
 • Elastyczność okresu trwania pożyczki – od 3 do nawet 24 miesięcy.
 • Pożyczkę otrzymujemy w gotówce i spłata pożyczki również gotówką.
 • Pożyczka online na konto bankowe spłata pożyczki dokonywana również przelewami.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, czy można w Providencie zmienić raty tygodniowe na raty miesięczne lub na odwrót, raty miesięczne na raty tygodniowe, to odpowiedź brzmi: nie.

provident-zamiana-rat-z-tygodniowych-na-miesięczne

Czy mogę zmienić wcześniej zadeklarowany termin spłaty?

Niestety nie ma takiej możliwości, przygotowany dla Ciebie harmonogram spłat jest stały i pozostaje niezmienny.

Raz wytyczone terminy spłaty rat, czy to tygodniowych, czy miesięcznych, nie mogą wg regulaminu Providenta, zostać zmienione. Z góry ustalony harmonogram spłaty jest ostatecznym i nie podlega negocjacji.

Jak dogadać się z Providentem?

Na pewno nie masz co prosić o pomoc opiekuna terenowego, nie ma on żadnego wpływu na negocjowanie warunków spłaty Twojego zadłużenia w Providencie. Opiekun terenowy jest tylko szeregowym pracownikiem, który cały miesiąc jeździ po ludziach, zbierając pieniądze na spłatę rat.

Przede wszystkim powinnaś skontaktować się z obsługą klienta Provident i powiadomić ich o utracie pracy i problemach z terminowym regulowaniem rat pożyczki.

provident-problem-ze-spłatą-rat

Kolejna sprawa, nad którą musisz zacząć pracować, to znalezienie pracy. Tylko stałe comiesięczne dochody, są w stanie wydostać Cię z pętli długu, który nieustannie będzie się powiększał, a wszystko dzięki karnym monitom i karnym odsetkom od niespłaconych rat pożyczki.

Możesz także zastanowić się nad sprzedażą przedmiotów, które prezentują sobą jakąś wartość, ale nie są Ci potrzebne do życia! Każda złotówka jest w Twojej obecnej sytuacji finansowej na wagę złota, więc dobrze przemyśl, czy posiadasz coś, co mogłabyś sprzedać.

Jeśli dojdzie do wypowiedzenia umowy pożyczki, to firma pożyczkowa Provident, zażąda spłaty całej pozostałej kwoty pożyczki i karnych odsetek w jednej płatności. Jeśli nie spełnisz tego żądania, sprawa trafi do firmy windykacyjnej z Providenta.

Wtedy, jeśli windykacja nie będzie w stanie wyegzekwować od Ciebie należności, to sprawa trafi do sądu a później do komornika. Wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. O tym, co może komornik i jakie ma uprawnienia <– pisałam w tym artykule.

Musisz po prostu szybko znaleźć pracę, abyś mogła zacząć znów terminowo regulować swoje zobowiązania. Zawsze jest dobrze, jak wszystko idzie wg naszego planu, niestety rzadko kto myśli o zbudowaniu poduszki finansowej, właśnie na takie nieprzewidziane zdarzenia losowe jak utrata pracy czy choroba.

Jeśli masz wokoło siebie rodzinę, która Cię wspiera i chętna jest pomóc, to rozważ pożyczkę od rodziny. Wiem, też nie lubiłam mówić o swoich problemach finansowych swojej rodzinie, ale do tego zmusiła mnie kiedyś sytuacja finansowa i już nie miałam wyjścia.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że problem ze spłatą rat w Providencie szybko rozwiążesz i znajdziesz jakieś wyjście z problemów, których przysporzyła Ci firma pożyczkowa Provident. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania do mnie, to zadaj je proszę pod tym materiałem, w komentarzu. Trzymam za Ciebie kciuki!

Artykuły, które musisz przeczytać:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

1 komentarz w “Mam PROBLEM ze spłacaniem rat w Providencie – raty tygodniowe”
 1. Czy można zawiesić spłatę pożyczki w Providencie? Moja mama wzięła pożyczkę w Providencie, a teraz przebywa w hospicjum. Ja na utrzymaniu mam dom i rodzinę i nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy spłacać zaciągniętej przez nią pożyczki. Natomiast mama nie posiada żadnych dochodów. Czy jest możliwość, aby zawiesić, chociażby na pewien okres spłatę pożyczki w Providencie? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Comments are closed.