Provident – jak sprawdzić zadłużenie? [PORADNIK]

Dzień dobry, jak sprawdzić zadłużenie w Providencie? 2 lata temu miałam u nich zaciągniętą pożyczkę samoobsługową, niestety z powodu wyjazdu do pracy za granicę nie miałam już możliwości spłaty rat (brak dostępu do internet). Teraz po powrocie chciałabym zacząć spłacać długi w Providencie.

Nie wiem nawet, czy szukała mnie windykacja Providenta, czy też komornik, nie przychodzą żadne pisma odnośnie tego długu. Nie wiem jak to wszystko rozegrać, boję się, że jak im o sobie przypomnę, to zaraz pozliczają jakieś odsetki, monity i opłaty windykacyjne.

Proszę o podpowiedź jak sprawdzić zaległości w Providencie? chcę spłacić swoje zadłużenie możliwie jak najtaniej, kwota pożyczki wynosiła wtedy 3.000 zł, spłaciłam kilka tylko rat, więc do spłaty powinno być około 2.500 zł. Liczę na szybką odpowiedź! z góry dziękuję.


Provident – jak sprawdzić zadłużenie?

No widzisz, poprzez chęć zarobienia dodatkowych pieniędzy wpędziłaś się w niezłe problemy finansowe. Jeśli pożyczka w Providencie zaciągnięta była 2 lata temu i nie była od tamtego czasu spłacana (oprócz tych kilku rat), to mogły narosnąć Ci dość duże odsetki od pożyczki <— tu wyjaśniam, czym są odsetki i ile mogą wynosić, dlatego proszę, zajrzyj tam.

To samo tyczy się monitów i innych kosztów, które poniósł Provident, by wyegzekwować od Ciebie zaległość (mam tu na myśli koszty windykacyjne).

Przechodząc do Twojego pytania: jak sprawdzić zadłużenie w Providencie, na początek chcę przywołać wycinek z regulaminu Providenta.

Provident-jak-sprawdzić-zadłużenie
Provident – jak sprawdzić swoje zadłużenie?

Firma pożyczkowa Provident jasno pisze, że w takich sytuacjach jak opóźnienie w spłacie pożyczki, mogą doliczyć do Twojego salda odsetki wynikające z opóźnionej spłaty pożyczki. Ponadto Provident ma prawo zgłosić Cię do rejestru dłużników takich jak BIK, KRD czy BIG.

Jeśli chodzi o sprawdzenie stanu zadłużenia w Providencie, to jeśli była to pożyczka samoobsługowa (pożyczka przez internet), to wszystkie aktualne informacje na temat Twojego zadłużenia znajdziesz w dziale „Moje konto”, a więc będziesz musiała się tam zalogować, aby sprawdzić swoje zadłużenie w Providencie!

Na pewno masz gdzieś zapisane dane do logowania, ewentualnie dane te prawdopodobnie będziesz mogła odczytać z umowy pożyczkowej, jaką na odległość zawarłaś z Providentem.

Provident – logowanie

Jeśli nie pamiętasz danych do logowania, to możesz skorzystać z opcji przypomnienia hasła:

jak-sprawdzić-swój-dług-w-providencie

Następnie podajesz adres e-mail, na który dokonałaś rejestracji w Providencie:

jak-sprawdzić-swój-zaległości-w-providencie

Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz wykonać powyższych kroków, to pozostaje Ci kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Provident. Wystarczy wtedy, że zadzwonisz pod numer 600 400 101, albo wyślesz e-maila na adres direct@provident.pl. Provident na otrzymane wiadomości odpowiada od poniedziałku do piątku, w godzinach: od 08.00 do 20.00.

… jest jeszcze jedna metoda na sprawdzenie zadłużenia w Providencie:

Jest to pobranie raportu BIK. Po zarejestrowaniu się w rejestrze BIK i po weryfikacji naszej osoby można kupić raport, który zobrazuje zadłużenie, jakie posiadamy na chwilę obecną, dowiesz się też, kiedy zadłużenie stało się wymagalne i w jakiej dokładnie firmie mamy zadłużenie. Raport BIK kosztuje 39 zł.

Podsumowanie

Odpowiadając na tytułowe pytanie: Provident – jak sprawdzić zadłużenie? w pierwszym kroku spróbuj zalogować się do swojego panelu pożyczkobiorcy, jeśli nie pamiętasz hasła, to rozpocznij proces jego odzyskania, a jeśli nadal coś jest nie tak, to zadzwoń na infolinię Provident pod numer 600 400 101 albo wyślij do nich e-maila na adres direct@provident.pl. Trzymam kciuki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

5 komentarzy w “Provident – jak sprawdzić zadłużenie? [PORADNIK]”
  1. Witam, jak sprawdzić saldo pożyczki? posiadam pożyczkę, ale nie otrzymuję potwierdzeń wpłat, mogę to zrobić przez internet. Pani przedstawiciel dała mi kiedyś pismo, że mogę sprawdzać saldo pożyczki przez internet, ale nie wiem gdzie tego szukać, podpowiedzcie mi jakąś stronę internetową gdzie tego szukać, chciałabym się upewnić ile jeszcze pozostało mi do spłaty…

    1. Janina Gołębiecka

      W jakiejkolwiek firmie pożyczkowej miałabyś zaciągniętą pożyczkę, zawsze możesz sprawdzić stan swojego zadłużenia, jeśli jest opcja dostępu do konta przez internet, to zawsze jest możliwość odzyskania zapomnianego lub zgubionego hasła do logowania. Jeśli takiej opcji nie możesz samodzielnie znaleźć, to zawsze możesz zadzwonić na infolinię danej firmy pożyczkowej i zapytać o przywrócenie hasła lub ustanowienie nowego.

  2. Proszę o podanie mi jaką kwotę już spłaciłem mojej pożyczki Nr. umowy 875135117

  3. Mój syn pracuje za granicą – spłacałam jego raty pożyczki w Providencie. Ze wzg. na mój wypadek komunikacyjny ostatnie raty nie były spłacane w całości lub tylko w części. Syn trafił do windykacji. Chciałabym dalej spłacać raty pożyczki (syn niestety nic nie wie o zadłużeniu). Jak mogę wyjść z tej sytuacji.

Comments are closed.