Stres przez długi i brak motywacji – jak to przezwyciężyć?

Czytając Pani historię, znalazłam w tym wszystkim swoją osobę i sytuację, w której jestem. Żyję w ciągłym stresie, boje się każdego dzwonka, każdego awizo… Do tak patowej sytuacji doprowadził mnie były partner, nie wiem, jak mam się do tego wszystkiego zabrać…

Każdy dzień jest wyzwaniem, myśli samobójcze wychodzą na prowadzenie w ciągu każdego dnia. Szukam bezskutecznie pomysłu, jak mogłabym zacząć żyć normalnie… z godziny na godziny mam mniej motywacji oraz nadziei na lepsze jutro…

Potrzebuję rozmowy z osobą, która była albo jest w podobnej sytuacji, nikt mnie inny nie zrozumie… Jeśli odczyta Pani tę wiadomość, proszę o kontakt.


Brak motywacji przez długi

Życie z długami to nie jest życie, fakt – ale należy też przy tym pamiętać, że sami sobie takie kłopoty sprawiliśmy. W Twoim przypadku jest nieco inaczej, bo jak piszesz, długi ściągnął na Ciebie Twój były partner.

Kwestia motywacji w wychodzeniu z długów jest kluczowa, ponieważ to ona codziennie ma pchać nas do kolejnych wyrzeczeń i jeszcze intensywniejszej pracy nad zadłużeniem.

Mnie do wychodzenia z zadłużenia, motywowała lista moich długów spisana na kartce papieru, powiesiłam ją w widocznym miejscu w mieszkaniu i za każdym razem, kiedy koło niej przechodziłam, przypominała mi, że mam długi i że muszę je spłacić, bo one same nigdy nie znikną…

jak-wyjść-z-długów

Najgorzej bowiem wpaść w taką rutynę, w której mamy świadomość posiadania długów, ale zwyczajnie przestały one nam przeszkadzać – to jest bardzo złudne i niebezpieczne uczucie.

Jeśli potrzebujesz motywacyjnego kopniaka do działania, to koniecznie przeczytaj e-book Pani Iwony Wendel, byłej dłużniczki, która poradziła sobie nie tylko z długami sięgającymi prawie pół miliona złotych, ale i przeciwnościami życia, które zgotował jej los.

E-book nosi nazwę: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem. Jest to absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego dłużnika, który nie wie, od czego zacząć spłacanie swoich długów i jak ułożyć plan spłaty.

E-book Jak wyjść z długów, to poradnik, który zawiera 12 kroków zawartych na 92 stronach. E-book zbiera bardzo dobre recenzje i pisany jest nie przez teoretyków, jak to zwykle ma miejsce, a przez osobę, która na własnej skórze doświadczyła prawdziwych finansowych tarapatów.

Zachęcam Cię do jego przeczytania, na pewno zmienisz sposób postrzegania długów i zbudujesz w sobie motywację tak silną, że będzie ona prawdziwym motorem napędowym całego procesu wychodzenia z długów – Ja Tobie to gwarantuję :-)

Artykuły wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

2 komentarzy w “Stres przez długi i brak motywacji – jak to przezwyciężyć?”
  1. Mam to samo. Boję się każdego dzwonka domofonu, pukania do drzwi, każdego listu za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (awizo). Pochłania mnie niechęć do życia. Brakuje mi motywacji. Nie mogę, nie umiem znaleźć sobie pracy a jednocześnie wiem, że inaczej się nie da. Czuję podwójny ból – tego, że doprowadziłem się do takiej sytuacji i tego, że do dnia dzisiejszego, nie udało mi się jej zmienić.

    1. Janina Gołębiecka

      Bez pieniędzy przy wychodzeniu z długów, nie da się zrobić absolutnie nic… dochody to fundament naprawy swojej sytuacji finansowej, od dochodów zaczyna się układanie strategii spłacania długów, oraz jej tempa. Michał, myślę, że po prostu przyzwyczaiłeś się do tego, że masz długi i z każdym kolejnym miesiącem, z każdym kolejnym rokiem, przyzwyczajasz się do długów coraz bardziej i bardziej. Będzie tak najprawdopodobniej, aż do momentu, kiedy długi i konsekwencje niespłacania pożyczek, wstrząsną Twoją sytuacją życiową na tyle mocno, że obudzisz się z tego letargu… :-) Jeśli borykasz się z sensem i samą motywacją do wychodzenia z długów, to przeczytaj ten ebook, na pewno szybko zmienisz zdania, ten ebook, to obowiązkowa lektura dla osób, które mają takie właśnie problemy…

Comments are closed.