Czy poradnik pomoże w mojej sytuacji? Mam komornika – jestem przerażona

Dzisiaj po raz pierwszy stanę z komornikiem twarzą w twarz. Jestem przerażona. Komornik już zajął mi wszystkie konta bankowe, nie zostawiając grosza do życia dla mnie i moich dzieci. Nie wiem, co mnie czeka dalej. Za chwilę takich spotkań będę miała więcej, bo długów mam ogrom. Chodzi o niezapłacone faktury za materiały do firmy, bo „prowadzę” własną działalność.

Prowadzę dałam w cudzysłów, bo tak naprawdę ja tylko tę firmę założyłam, aby mój partner mógł tę firmę prowadzić (wówczas to on miał komornika i nie mógł otworzyć swojej działalności).

Teraz zostałam sama z długami i trójką dzieci. Z kredytami i chwilówką. Zastanawiam się nad kupnem poradnika, ale obawiam się, że jest on dla osób niemających firmy. Że będzie tam wszystko o upadłości konsumenckiej, a ja takiej upadłości zrobić nie mogę.


Komornik już zajął wszystkie konta bankowe

Czyli tak jakby na własne życzenie wpakowałaś się problemy z komornikiem. Jeśli Twój były partner miał komornika i nie mógł założyć działalności gospodarczej właśnie z tego powodu, to powinna zapalić Ci się czerwona lampka ostrzegawcza.

Zakładając i oddając firmę w ręce byłego partnera, popełniłaś bardzo duży błąd. Prowadzenie firmy pod swoim nazwiskiem, to bardzo odpowiedzialna rola… i nie można powierzać losów firmy w ręce partnera, co innego gdybyście byli małżeństwem…

Teraz tak jak piszesz, zostałaś sama z długami i trójką dzieci, nie będzie Ci łatwo, żałuję, że nie napisałaś, jak bardzo wysokie długu narobił Twój były partner.

Egzekucja komornicza z konta bankowego firmowego

Egzekucja z rachunków bankowych dłużnika jest możliwa w myśl art. 889 K.p.c. Jeśli chodzi o osoby fizyczne prowadzące działalność zarobkową na własny rachunek, w tym dla osób będących przedsiębiorcami, banki w myśl art. 54 Prawa bankowego, mogą prowadzić tylko rachunki rozliczeniowe, a także rachunki lokat terminowych.

Niestety jednak egzekucja z rachunku bankowego może objąć wszystkie typy kont bankowych:

  • firmowych,
  • prywatnych,
  • oszczędnościowych,
  • walutowych
  • a także rachunków bankowych wspólnych (np. małżonków).

Ile komornik może zabrać z kont bankowych?

Dnia 8 września 2016 r., sposoby wyliczania kwoty wolnej od zajęcia w przypadku egzekucji z rachunku bankowego zmieniły się i uległy ujednoliceniu. Obecnie jest tak, że pieniądze znajdujące się na wyżej wymienionych wszystkich rodzajach rachunków bankowych, niezależnie od liczby konto bankowych, jakie posiada dłużnik, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego.

A więc w każdym miesiącu kalendarzowym, w którym jest zajęcie, do wysokości 75% minimalnego wynagrodzenia za pracę, które ustalane jest na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Czyli jeśli w tym roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2100 zł brutto, to komornik z Twoich kont bankowych, może zająć wszystko, ponad kwotę 1575 zł, która jest kwotą wolną od zajęcia z rachunku bankowego. Limit ten odnawiany jest co miesiąc.

Zajęcie firmowego konta bankowego przedsiębiorcy

W przypadku egzekucji firmowego rachunku bankowego warto pamiętać, że komornik nie może wszcząć egzekucji długu z kwot, które dłużnik przeznacza na bieżące wypłaty na pensję za pracę razem z podatkami i innymi ciężarami ustawowymi. Wypłata tych kwot ma miejsce wówczas, gdy dłużnik przedłoży komornikowi odpis listy płac.

Czy warto kupić poradnik Jak wyjść z długów? 12 kroków do wolności?

Bez względu na to w jak bardzo ciężkiej sytuacji finansowej jesteś, przeczytanie e-booka Pani Iwony Wendel, pozwoli Ci spojrzeć na Twoje długi z nieco innej perspektywy. Perspektywy, która pomoże Ci zebrać wszystko w całość i opracować plan wyjścia z długów!

E-book Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem, to absolutnie obowiązkowa lektura dla każdej osoby, który boryka się z długami i potrzebuje silnego, motywacyjnego kopniaka w tyłek.

Poza tym cena e-booka to tylko 30 zł, czy naprawdę warto żałować te parę złotych na 92 strony mięsistej i praktycznej wiedzy, która jest na wyciągnięcie ręki dzięki byłej dłużniczce? dłużniczce, która poradziła sobie z długami sięgającymi prawie pół miliona złotych? na to pytanie musisz sama sobie odpowiedzieć…

Skarga na czynności komornika

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Artykuły wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

1 komentarz w “Czy poradnik pomoże w mojej sytuacji? Mam komornika – jestem przerażona”
  1. Marek Kamiński

    To, co mnie cieszy, to przede wszystkim fakt, że obecnie w internecie można znaleźć wiele porad odnośnie zarządzania finansami – człowiek może chociaż ocenić własne możliwości, czy da radę sobie poradzić z zaległościami finansowymi :) Pozdrawiam!

Comments are closed.