ARMADA windykacja – jak sobie z nimi radzić? OPINIE i metody działania

Kategoria: WindykacjaARMADA windykacja – jak sobie z nimi radzić? OPINIE i metody działania
Natalia zapytał 2 lata temu

Dzień dobry.

Mam problem z windykacją Armada. Niestety życie się tak poukładało, że popadłam w długi nie celowo… W tej chwili windykuje mnie kilka windykacji. Nie odbieram telefonu, bo nie można się z nimi dogadać.

Windykacja ARMADA dzwoni do mnie do pracy na telefon służbowy, nie wiem jak z nimi rozmawiać, gdyż w pokoju nie jestem sama, a poza tym moich prywatnych spraw nie chce załatwiać przez telefon służbowy, gdzie rozmowy są nagrywane.

Był również telefon do mojego kierownika i powiedziano mu, że ja nie odbieram telefonu, a sprawa pilna i podali numer do siebie. Nie wiem co w takiej sytuacji. Jestem już znerwicowana, nie mogę normalnie pracować i boję się odbierać telefonów w pracy…

A pracuje w ośrodku pomocy społecznej. Proszę o pomoc. Natalia

21 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Natalia,

Firma windykacyjna ARMADA nie ma dobrej reputacji wśród dłużników, wystarczy przejrzeć różne fora i przeczytać opinie na temat tej firmy windykacyjnej. Najczęściej wobec ARMADY pada zarzut nękania telefonami i wygrażanie, że lada dzień w domu zjawią się terenowi windykatorzy, ARMADA bardzo często w rozmowie telefonicznej prosi dłużnika o zweryfikowanie się, przez podanie daty urodzenia.

Oczywiście nie trzeba i nie należy daty urodzenia podawać (jako dłużnik nie masz takiego obowiązku!), bo może to zostać potraktowane jako uznanie długu, a więc w przypadku, kiedy dług egzekwowany przez windykację uległ przedawnieniu, wystarczy podnieść zarzut przedawnienia roszczenia i zażądać zakończenia działań windykacyjnych wysyłając pismo do firmy windykacyjnej. Jeśli natomiast podasz datę urodzenia, uznasz dług i trzeba będzie go spłacić.

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc
Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Jak sobie radzić z wydzwaniającą na telefon komórkowy firmą windykacyjną? jeśli jest to smartfon, to wystarczy zablokować numer, wtedy windykacja ARMADA nie będzie mogła się z Tobą połączyć w ogóle. Oczywiście może dojść do sytuacji, w której windykacja zadzwoni z innego numeru telefonu, wtedy ten numer także blokujemy i tak aż do skutku.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dług nie jest przedawniony, to możesz rozważyć zawarcie porozumienia z firmą windykacyjną, w porozumieniu (ugodzie) warto określić, na jakie raty co miesiąc jest Cię stać i zacząć spłacać zadłużenie systematycznymi wpłatami na konto firmy windykacyjnej.

Możesz też skontaktować się bezpośrednio z wierzycielem (bank, firma pożyczkowa itp.) i to z nim podpisać ugodę dłużnik – wierzyciel. Wtedy, wierzyciel zobowiązany będzie do wycofania windykacji i dług będziesz spłacać bezpośrednio na konto wierzyciela w ratach, na jakie wspólnie zgodziliście się.

Inne przydatne wzory pism:

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf
Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf
Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc
Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty
Ewa-Poznan odpowiedział 2 lata temu

Witam, skąd Armada ma moje dane? skąd je pozyskują? zadzwonił wczoraj do mnie windykator i próbował przekonać mnie do spłaty długu, sporo o mnie wiedział, skąd windykacja wie gdzie mieszkam? zameldowana jestem przecież gdzie indziej, czy mogą mnie śledzić? mówili, że byli pod moim domem ale mnie nie było, czy firma windykacyjna ma takie uprawnienia by odwiedzać mnie w domu bez zapowiedzenia? czy mogę być śledzona przez firmę windykacyjną??

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Ewa, firma windykacyjna otrzymuje wszystkie Twoje dane od wierzyciela, z którym zawarłaś umowę pożyczki bądź kredytu. Jeśli więc w umowie z bankiem lub firmą pożyczkową podałaś adres, pod którym faktycznie mieszkasz, to tam właśnie zjawią się windykatorzy.

Oczywiście windykacje na swój sposób starają się dotrzeć do informacji o dłużniku na różne sposoby, o kilku z nich opowiedzieliśmy w wideo:

Genowefa odpowiedział 2 lata temu

Chcę zapytać jak działają firmy windykacyjne, bo mój dług najpierw był w jednej windykacji a teraz sprawą zajmuje się Armada, czy dług może krążyć z rąk do rąk? między firmami windykacyjnymi? dlaczego nikt nie powiadomił mnie, że wierzytelność ściąga teraz inna firma windykacyjna? czy to zgodne z prawem? a gdyby chciała dług spłacić, to komu go spłacam? której firmie windykacyjnej? panuje wielki zamęt, dług wynosił 3600 zł, a teraz po przejściu do Armady 4600 zł. Co mam robić?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Genowefa,

w takim razie musiało dojść do cesji wierzytelności, która polega na przekazaniu praw do egzekwowania długu na inny podmiot. Niestety prawo nie zabrania sprzedaży wierzytelności (długu) innym podmiotom, zapoznaj się proszę z poniższym wideo:

dora odpowiedział 2 lata temu

Nie wiem, czy ja jestem taka pechowa, czy tylko mnie tak traktuje firma windykacyjna Armada? dostałam SMS-a, że mam natychmiast się z nimi skontaktować. No to zadzwoniłam na numer podany w SMS-ie, a tam czekał na mnie bardzo niemiły Pan, który dał mi czas do wieczora, żebym spłaciła całą kwotę zadłużenia.

Windykator z Armady nie chciał nawet rozmawiać na temat rozłożenia długu za chwilówkę na raty, powiedział, że albo spłacę dług do godziny 20-tej, albo przyjadą do mnie terenowi windykatorzy i zajmą z domu przedmioty na poczet spłaty długu, windykacja straszy też sądem.

Nie unikam spłaty długu, ale skoro nie było mnie stać na spłatę rat w Ferratum, to skąd niby mam teraz wziąć pieniądze na całkowitą spłatę zadłużenia? czy oni są normalni?

Czy firma windykacyjna strasząc mnie różnymi konsekwencjami łamie prawo? akurat wiem, że windykator nie ma prawa zabrać mi z domu czegokolwiek, więc te teksty wsadzam między bajki.

Jedyne co mogą to oddać sprawę do sądu po nakaz zapłaty i tyle. Najbardziej mnie boli to, że dzwonią kiedy chcą, nękają o każdej porze.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Zastraszanie dłużników to typowe działania firmy windykacyjnej, każdy, kto miał do czynienia z windykacją, wie, że stać ich na takie chwyty, jedni się nabierają na te zastraszania, a inny tak Ty wiedzą, na czym stoją i jakie uprawnienia ma firma windykacyjna.

Teksty windykacji typu: spłać dług teraz, albo zlicytujemy Ci dom – to normalka. Myślę, że powinnaś zwrócić się do firmy pożyczkowej z prośbą o podpisanie ugody na dobrowolną spłatę zadłużenia.

Postaraj się uniknąć oddania sprawy do sądu i w konsekwencji do komornika, bo zostaniesz przy tym obciążona dodatkowymi kosztami rozprawy sądowej i kosztami komorniczymi.

Jeśli windykacja Armada przekroczy pewne granice i zaczniesz czuć się zastraszana, to możesz zgłosić sprawę na Policję.

Chciałbym, abyś zapoznała się tymi artykułami, które pomogą Ci w kwestii zgłaszania nękania przez firmę windykacyjną odpowiednim służbom:

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Krzysztof odpowiedział 2 lata temu

Nie wiem o co chodzi. Dziś przyniósł mi jeden facet kartkę (facet mieszka kilka domów ode mnie), że mam się skontaktować z Armadą w pilnej sprawie rodzinnej i podali swój numer telefonu?? Po wpisaniu telefonu w Google okazało się, że to numer armady. Czy to dozwolone, aby informować moich sąsiadów o moich długach?????

Czytałem na różnych forach, że Armada dzwoni i obiecuje wizyty domowe windykatorów terenowych, ale że ponoć to tylko straszenie, a teraz dostaję fizycznie kartkę, i wychodzi na to, że windykatorzy musieli krążyć po osiedlu gdzie mieszkam, bo skąd by się wzięła tam tak kartka o pilny kontakt w sprawie rodzinnej?????

Julian odpowiedział 2 lata temu

Mam długi w Ferratum i też moją sprawą zajmuje się Armada, dzwonili kilka razy ale nie mogłem odebrać bo byłem w pracy, po pracy oddzwoniłem, niemiły pan konsultant chce ugody ze mną na spłatę zadłużenia, ale niestety są to nierealne do spłaty warunki.
Powiedziałem, że taka ugoda to nie ugoda, bo nie będę w stanie się z niej wywiązać. Teraz straszą mnie SMS-ami i telefonują, z telefonowaniem sobie poradziłem, bo zablokowałem numer i nie mogą się do mnie dodzwonić.
 

Patrycjaaa odpowiedział 2 lata temu

Też mnie straszy ta windykacja, że sprawa pójdzie do sądu i że komornik zajmie mi wszystko, wiem jednak, że rzeczywiście wierzyciel w końcu tę sprawę do sądu da, tylko pytanie kiedy? kiedy firma windykacyjna kieruje sprawę do sądu? pożyczki nie spłacam drugi miesiąc, bo nie mam z czego, straciłam pracę i szukam nowej.

Sylwia44 odpowiedział 2 lata temu

Witam, dostałam SMS-a od windykacji Armada o treści:

Jesteśmy w drodze na Państwa adres zameldowania, prosimy czekać jutro. Jeśli nie chcą Państwo spotkania, to proszę dzwonić: 717227020 i ust.real.na dziś! /ARMADA

No to teraz nie wiem, czy są już w drodze do mnie? już jadą windykatorzy? czy jak? to jest rasowe zastraszanie i nie mam zamiaru przejmować się takimi SMS-ami.

Czy można zmienić firmę windykacyjną? czy można napisać do firmy pożyczkowej, żeby przekierowali sprawę do kogoś innego? nie wiem co robić, czy blokować numery, z których Armada dzwoni do mnie, czy po prostu nie wyrażać zgody na nagrywanie?

Z tego wszystkiego najbardziej się boję, że windykator zacznie dzwonić do pracy, po rodzinie i zacznie chodzić po sąsiadach z osiedla, wszyscy się tu znamy, bo mieszkamy bardzo długo.

GHJ odpowiedział 2 lata temu

Mi raz zostawili wizytówkę pod drzwiami, wcześniej pisali, że jadą do mnie (działania terenowe), jak to określili. Na szczęście nikogo w domu nie było.

Drugi SMS jaki otrzymała od Armady to:

ARMADA:Otrzymaliśmy Państwa kartotekę FERRATUM. Akta przygotowane są do wizyty pracowników terenowych, aby uniknąć spotkania, prosimy o telefon 717227020.

Najgorsze jest, że w Ferratum miałam tylko 600 zł zaległości, była to nie do końca spłacona pożyczka. Potrafili wydzwaniać do mnie kilkanaście razy dziennie i obrażać mnie, traktując jak przestępcy, który wyłudził pożyczkę.

Chyba dzwonił do mnie jakiś automat z callcenter, bo nie wierzę, że ktoś by miał tyle cierpliwości, by non stop dzwonić i rozmawiać o spłacie długu.

Maria odpowiedział 1 rok temu

Droga Natalio, przestań się bać tej firmy i pod  żadnym pozorem nie podawaj im daty urodzenia.

Jeżeli będą mieć obiekcje, wtedy powiedz im, że nie słyszałaś informacji o tym, że  rozmowa jest nagrywana I że boisz się o swoje dane osobowe. Jeżeli zadzwonią na telefon służbowy, wtedy zapytaj o numer, pod który masz oddzwonić.

U mnie było to samo dwukrotnie. Poszłam na bok i oddzwoniłam. Powiedziałam windykatorowi, że nie będę się z nim umawiać telefonicznie I żeby przesłał pismo w tej sprawie (nie martw się, oni nigdy tego nie przesyłają).

Ta firma działa nielegalnie I chce wymusić na osobie deklaracje spłaty długu, który nie jest nigdzie zapisany ani uznany. Jeśli będziesz mieć więcej odwagi, przekaż im żeby oddali sprawę do sądu. Jeśli otrzymasz nakaz, masz prawo się odwołać, wtedy sprawa trafia do sądu cywilnego I jest przeciągnięta w czasie.

Można starać się o ponowne przeliczenie długu itp. Nawet jeśli trafi do komornika, to jest najbardziej rzetelna instytucja, którą ściąga długi. Ściągają tyle, co powinni I wiadomo, że dług jest opłacony. Jeśli masz jakieś pytania, podaje ci mojego maila: szumar1984@ o2.pl

Justyna T. odpowiedział 1 rok temu

Witam, chciałam zapytać o windykacje Armada, próbowałam się z nimi dogadać na rozłożenie długu na raty. Ale oni nie chcą się dogadać, od paru dni dzwonią i wysyłają SMS-y, że jeśli nie spłacę długu, to terenowi będą u mnie w domu, a raczej pod miejscem zameldowania niż tam, gdzie podałam, że obecnie mieszkam. Próbowałam kontaktować się z Ferratum tam, gdzie mam dług, żeby rozłożyć na raty, co mam jeszcze zrobić?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj,

niestety stałaś się kolejną ofiarą bezwzględnej windykacji. Piszę tak dlatego, że głównym celem windykacji jest dojście do porozumienia z dłużnikiem.

Kiedy Ty proponujesz zawarcie ugody, a wierzyciel żąda natychmiastowej spłaty całej należności, a wiadomo, że nie posiadasz środków na spłatę długu, to uderza nie tylko w zasady prowadzenia etycznej windykacji, ale także w Twoje dobro i spokój.

Zastraszanie dalszymi bezwzględnymi działaniami, w tym wizytą windykatora terenowego w Twoim domu, to również działania sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Mając powyższe na uwadze, doradzam Ci wystosowanie pisma do firmy windykacyjnej z prośbą o zawarcie ugody w przedmiocie rozłożenia zadłużenia na raty. W piśmie doradzam podniesienie powyższych okoliczności, min. faktu, że:

  • dążysz do ugodowego załatwienia sprawy poprzez ratalną spłatę długu i najbliższą ratę uregulujesz niebawem (wskaż datę)
  • nie masz środków na jednorazową spłatę zadłużenia i całej sumy mieć nie będziesz
  • Twoja sytuacja materialno-bytowa jest trudna.

Napisz również, że podejmowane przez windykację działania są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, niecelowe i uderzając w Twój spokój i poczucie godności. Jeszcze raz napisz, że zależy Ci na ugodowym rozwiązaniu sprawy, natomiast firma windykacyjna nakłada na Ciebie presję oraz masz uczucie, że zastrasza m.in. wizytą windykatora terenowego w Twoim miejscu zamieszkania.

Podaj dalej, że jeśli zasady działania firmy windykacyjnej nie zmienią się, zgłosisz sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Na koniec dodaj, że liczne SMS-y i telefony wyczerpują znamiona przestępstwa zastraszania i że w związku z tym rozważasz możliwość złożenie zawiadomienia na Policję.

Mam nadzieje, że tak przygotowane pismo pomoże. Nie bój się walczyć z firmą windykacyjną. Pamiętaj, że to, iż jesteś dłużnikiem, nie stawia Cię w roli ofiary. Masz swoje prawa i firma windykacyjna powinna je respektować.

Zastraszanie i nękanie telefonami jest łamaniem prawa.

Powodzenia!

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Podsyłamy przydatne wzory pism:
Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf
Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Skarga na firmę windykacyjną i wniosek o zawieszenie działań windykacyjnych
Skarga-na-firme-windykacyjna-wniosek-o-zawieszenie-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf
Skarga na firmę windykacyjną – wniosek o zawieszenie działań windykacyjnych

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu
Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc
Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty
Wniosek-do-firmy-windykacyjnej-o-rozłożenie-długu-na-raty-wzor-pdf-doc
Wniosek do firmy windykacyjnej o rozłożenie długu na raty

ASW odpowiedział 7 miesięcy temu

Mam dług chce go spalać po 1000 zł od dziś co miesiąc, ale windykacja Armada straszy mnie Policją! Firma windykacyjna Armada dzwoni do pracy, nękają mnie, straszą wizytą w pracy, co robić? jak to zatrzymać? chcę spłacać dług po 1000 zł, ale nie mogę, bo nie chcą tego uznać i nie podają mi numeru konta do spłaty.

Co zrobić? Jak to zatrzymać? Jak spłacę dług bezpośrednio w Ferratum (bo tam mam dług), to czy powiadomią ich, że wpłaciłam 1000 zł? Boże błagam o pomoc, bo już nie wiem co robić.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 7 miesięcy temu

Witam serdecznie,

proszę się uspokoić i nastawić bardziej bojowo.

Działania windykacyjne prowadzone przez firmę Armada są niezgodne z prawem, dlatego proszę domagać się zaprzestania nachalnej i niezgodnej z etyką działań windykacyjnych procedurą, wysyłając do Armady poniższe pismo:

Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

zadanie-zaprzestania-dzialan-windykacyjnych-wzor-doc-pdf
Żądanie zaprzestania działań windykacyjnych

na adres:

ARMADA Polska Sp. z o.o.
ul. Dembowskiego
94/451-669 Wrocław

Ponadto w rozmowie z windykatorem firmy proszę podnieść, że planuje Pani zaskarżyć prowadzone działania windykacyjne m.in. groźby skierowania sprawy na Policje (nie ma takich podstaw), odwiedzin w pracy i natarczywe telefony.

Co do samej spłaty długu to należy ją kontynuować tak, jak Pani zaplanowała, czyli dokonując kolejnych wpłat na rachunek wskazany przez pożyczkodawcę. Proszę pamiętać o zachowaniu dowodów wpłaty oraz o tym, by w tytule wpłaty wpisywać spłata pożyczki numer….

Pożyczkodawca będzie zobowiązany zaksięgować i rozliczyć wpłaty, bowiem wierzyciel się nie zmienił – nadal jest Pani dłużnikiem firma pożyczkowa Ferratum, natomiast firma Armada została zatrudniona do prowadzenia windykacji.

Warto również podjąć kontakt z samą firmą pożyczkową i tam spróbować zawrzeć porozumienie co do ratalnej spłaty zobowiązania.

Wpłaty po 1 000 zł miesięcznie powinny zadowolić pożyczkodawcę. Dlatego pomijając firmę windykacyjną, należy wykonać telefon do pożyczkodawcy lub przesłać propozycję ugody w wersji listownej, lub drogą elektroniczną.

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

Umowa-ugody-dluznik-wierzyciel-wzor-doc-pdf
Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór
Marta P. odpowiedział 7 miesięcy temu

Problem z firmą windykacyjną Armada – dzwonią po rodzinie, znajomych, do pracy, nie mam już siły. Proszę o pomoc co robić. Śledzą mojego Facebooka, grożą mi, że wszystkim napiszą o długu – już wysiadam psychicznie. Nie mogę spać, boję się każdego telefonu, dzwonią do drzwi… nie da się tak funkcjonować. Pozdrawiam Marta P.

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 7 miesięcy temu

Pani Marto,

prowadzona w ten sposób windykacja wyczerpuje znamiona nękania. Dlatego nie można dłużej godzić się na takie zachowanie windykatorów firmy Armada.

To, co należy zrobić to złożyć zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa nękania przez pracowników firmy Armada. Mam nadzieje, że posiada Pani dowody natręctwa windykatorów. Na Policji warto przedstawić wiadomości SMS, zestawienie połączeń przychodzących, wiadomości e-mail.

Można również złożyć wniosek o przesłuchanie osób, które miały kontakt z natarczywymi windykatorami. Warto również zdobyć dane personalne osób, które do Pani dzwonią. Jest to o tyle ważne, że sama firma Armada może starać się uchylić od odpowiedzialności, wskazując, że pracownicy działali „na własną rękę”, a dodatkowo nie poda osób, które otrzymały zlecenie, by zająć się Pani sprawą.

Proszę nie bać się takiego kroku i z pełną determinacją złożyć zawiadomienie. Jeśli Pani zrezygnuje stanie się ofiarą bezwzględnych ludzi, dla których liczy się tylko zysk. Musi Pani zadbać o siebie i wziąć w garść.

Natomiast kiedy nabierze Pani już siły, można będzie zastanowić się nad przygotowaniem skargi na firmę Armada do Rzecznika Praw Konsumentów oraz domagać się odszkodowania na drodze postępowania cywilnego.

Darek odpowiedział 6 miesięcy temu

Czy ta windykacja terenowa Armada to to samo co windykacja Armada Pactum?

Twoja odpowiedź