Skarga do nadzoru budowlanego wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaSkarga do nadzoru budowlanego wzór
AvatarAnonm zapytał 2 miesiące temu

Witam, jak napisać skargę do nadzoru budowlanego? mam problem z sąsiadem, który nie robi sobie nic z przepisów budowlanych.

Chodzi dokładnie o to, że sąsiad postawił nielegalny garaż przy granicy mojej działki. Druga sprawa, to szklarnia na betonowych fundamentach, sąsiad nie ma na to żadnych papierów, a chyba trzeba mieć pozwolenie na wzniesienie takiej budowli.

Jak powinno wyglądać zgłoszenie nieprawidłowości do nadzoru budowlanego? jak napisać pismo do nadzoru budowlanego? taką skargę?

6 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Jak napisać skargę do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego? skarga powinna mieć formę pisemną i zawierać musi minimum elementów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania i kontroli budowlanej – wzór skargi do nadzoru budowlanego zamieszczam poniżej:

Skarga do nadzoru budowlanego wzór

…z tego co mi wiadomo, GUNB bardzo szybko reaguje na złożone skargi i szybko podejmuje działania terenowe.

Podstawa prawna działania Głównego Nadzoru Budowlanego:

Art. 84 ust. 1 pkt 1 ustawy – Prawo budowlane:

Do zadań organów nadzoru budowlanego należy kontrola przestrzegania i stosowania przepisów prawa budowlanego

Skargę wysyła się listem poleconym na adres:

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

ul. Krucza 38/42

00-926 Warszawa

Skarga-do-nadzoru-budowlanego-co-podlega-kontroli

AvatarJanik odpowiedział 1 miesiąc temu

chcę napisać prośbę o kontrolę nadzoru budowlanego, sąsiad buduje pomieszczenia gospodarcze zapewne nie mając pozwolenia na budowę. Z tego co słyszałem, zamierza trzymać tam zwierzęta, co ze smrodem odchodów i hałasem jaki będą zwierzęta generować? czy sąsiad potrzebuje mojej zgody na trzymanie zwierząt w licznej ilości? z tego co wiem chce hodować świnie. Proszę o pomoc!

AvatarBłażej odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam, czy mogę złożyć anonimowy donos do nadzoru budowlanego? z oczywistych względów nie chcę podawać swoich danych żeby nie mieć później nieprzyjemności ze strony sąsiada, czy nadzór budowlany rozpatrzy taki donos? chodzi o samowolkę budowlaną.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Zgodnie z tym co mówi § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5, poz. 46). skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.
 
Wyjątkiem są tu skargi, które zahaczają o bezpieczeństwo ludzi, w takim przypadku Inspektorat nadzoru budowlanego nie ma dużego wyboru i musi skargę przyjąć i skontrolować prawdziwość doniesienia.
 

Wyobrażacie dobie, co by było, gdyby Nadzór budowlany dostał skargę i na nią nie zareagował, a komuś stałaby się krzywda?

AvatarDawid G. odpowiedział 1 miesiąc temu

Sąsiedzi z którymi nie żyję w dobrych relacjach złożyli na mnie skargę do PINB (Państwowa Inspekcja Nadzoru Budowlanego), o to, że postawiłem garaż i altanę bez zgody ich i urzędów. Dostałem pismo z PINB, że za 2 tygodnie mam kontrolę. Czy jest coś co mogę zrobić żeby nie dostać kary pieniężnej za samowolkę budowlaną?

AvatarKoMikke odpowiedział 1 miesiąc temu

Czy muszę być sąsiadem, żeby zgłosić pewną osobę za samowolkę budowlaną? co jeśli jestem przechodniem i widząc, że na podwórku pewnego domostwa ktoś postawił budynek gospodarczy niezgodnie z prawem tuż na granicy z innym sąsiadem i złamał prawo, czy mogę donieść o tym do Nadzoru budowlanego? czy może to zrobić tylko sąsiad tego Pana który nie przestrzega praw?

Twoja odpowiedź