Kto mi pomoże wyjść z długów? + ANALIZA zadłużenia • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Kto mi pomoże wyjść z długów? + ANALIZA zadłużenia

Mam mnóstwo długów. Pobrałam raport z BIK. Oraz wykaz długów u komornika. Już się pogubiłam. Chciałabym aby ktoś zanalizować moją sytuację. Może już jakieś długi są przedawnione?

Niestety nie zajmujemy się analizą długów, na pewno postąpiłaś właściwie ściągając raport BIK, bo od tego właśnie zawsze powinno zaczynać się analizowanie zadłużenia.

Kolejnym właściwym krokiem było sprawdzenie BIG-ów takich jak: KRD, ERIF, BIG InfoMonitor.

Jeśli chodzi o przedawnienie długów, to sprawa wcale nie wygląda tak skomplikowanie. Pokrótce: każdy dług to dług należący do pewnej grupy, mogą być długi komunikacyjne, długi bankowe, długi alimentacyjne, ZUS-owskie itd.

Każdy rodzaj długu przedawnia się w innym przedziale czasowym, żeby sprawdzić czy Twoje długi przedawniły się, pogrupuj swoje zadłużenia, zaznacz daty i sprawdź czy i co, oraz ewentualnie kiedy się przedawniło.

Jeśli nie możesz sobie poradzić ze złożeniem wszystkich danych w całość, to zawsze możesz skorzystać z firmy pomagającej wyjść z długów, firma taka powinna spokojnie poradzić sobie z analizą Twoich długów.

Oczywiście musisz liczyć się z tym, że poniesiesz pewne koszty. Niektóry firmy pomagające wyjść z długów biorą pieniądze na tzw. „dzień dobry”, inne firmy pobierają opłaty nieco później.

Szybka analiza firmy pomagającej wyjść z długów

Wpisując zapytanie w Google: firmy pomagające wyjść z długów, trafiłam na całkiem sporo firm, nie kwestionuję sensu ich istnienia, ale warto zastanowić się nad modelem biznesowym takich firm.

Banery zamieszczone na stronach firm pomagających wyjść dłużnikowi z długów są bardzo zachęcające! Oto niektóre z nich:

firma-pomagająca-wyjść-z-długów

Ta firma która powinna pomagać dłużnikowi w ułożeniu planu wyjścia z długów, skazuje go od razu na upadłość konsumencką hehe…

firma-pomagająca-wyjść-z-długów-2

Czyli dostaniesz u nich bezpłatną analizę zadłużenia, następnie „firma pomagająca wyjść z długów” sporządzi wniosek o upadłość konsumencką. Ehhh nie o taką pomoc Nam chodziło prawda?!

To może sprawdzimy kolejną firmę?

firma-pomagająca-wyjść-z-długów-3

W tym przypadku, firma pomagająca dłużnikom także oferuje przeprowadzenie upadłości konsumenckiej (poszaleli?), to jakaś nowa moda czy co? :-)

A oto jak działają:

jak-działa-firma-pomagająca-wyjść-z-długów

A tutaj, wchodząc na stronę firmy która pomaga dłużnikom w jakiś sposób, niemal dostałam zawału:

firma-pomagająca-wyjść-z-długów-4

Robi wrażenie hmm…? może taki chwyt marketingowy to jest… nie wiem, nie znam się.

A działają w ten sposób:

jak-działa-firma-pomagająca-wyjść-z-długów-2

Firma pomaga wyjść z długów?

Szczerze mówiąc, nie widzę nic ciekawego co mogłabym Ci polecić, może zamiast korzystać z firmy pomagającej wyjść z długów, skorzystaj z pomocy lokalnego prawnika?

Przynajmniej gwarantowany masz kontakt oko w oko, a nie mailowe załatwianie tak poważnych spraw. Pamiętaj, że to tylko moje luźne przemyślenia na temat firm które pomagają wyjść z długów.

Mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję i wreszcie uporasz się ze swoim długiem. Przy okazji wychodzenia z długów, zaproponuję Ci do przeczytania świetny ebook Iwony Wendel – Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków!

Ebook zbiera naprawdę fajne recenzje i opinie, warto go przeczytać, aby spojrzeć na długi przez nieco inny pryzmat.

Zachęcam Cię też do przeczytania tych artykułów:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Daria

  Mam na koncie 6.654 zł do oddania w banku, a nie mam tych pieniędzy, mam 30 dni na spłatę i nie wiem co mam robić, moja pensja nie starcza…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Pewnie bank wypowiedział Ci umowę pożyczki lub debetu na koncie? i pewnie przyczyną wypowiedzenia tej umowy było nie płacenia rat na czas hmm? nie wiem co mogę Ci tu i teraz poradzić, musisz za wszelką cenę spłacić ten dług, to nie jest dużo pieniędzy… jeśli nie spłacisz tych pieniędzy, to za egzekwowanie tego zadłużenia weźmie się na pewno firma windykacyjna, a jeśli ona nie wyegzekwuje od Ciebie tych pieniędzy, to sprawa trafi do sądu, a później do komornika. Poniesiesz wtedy dość duże dodatkowe koszty windykacyjne i koszty komornicze. Zrób wszystko, aby tego uniknąć…

NAPISZ KOMENTARZ