Kto pomaga wyjść z długów i kto wykona analizę zadłużenia?

Witam, kto pomaga wyjść z długów? Pobrałam raport z BIK oraz wykaz długów u komornika i już się pogubiłam. Chciałabym, aby ktoś przeanalizował moją sytuację finansową.

Czy możecie polecić jakieś dobre firmy pomagające wyjść z długów? Może już jakieś długi są przedawnione?


Firmy pomagające wyjść z długów

Niestety nie zajmujemy się analizą długów, na pewno postąpiłaś właściwie, ściągając raport BIK, bo od tego właśnie zawsze powinno zaczynać się analizowanie zadłużenia. Kolejnym właściwym krokiem było sprawdzenie BIG-ów takich jak: KRD, ERIF, BIG InfoMonitor.

Jeśli chodzi o przedawnienie długów, to sprawa wcale nie wygląda tak skomplikowanie. Pokrótce: każdy dług to dług należący do pewnej grupy, mogą to być długi komunikacyjne, długi bankowe, długi alimentacyjne, ZUS-owskie itd.

Każdy rodzaj długu przedawnia się w innym przedziale czasowym, żeby sprawdzić, czy Twoje długi przedawniły się, pogrupuj swoje zadłużenia, zaznacz daty i sprawdź, czy i co, oraz ewentualnie kiedy się przedawniło.

Jeśli nie możesz sobie poradzić ze złożeniem wszystkich danych w całość, to zawsze możesz skorzystać z firmy pomagającej wyjść z długów, firma taka powinna spokojnie poradzić sobie z analizą Twoich długów. Oczywiście będziesz musiała przesłać im wszystkie dokumenty dotyczące Twojego zadłużenia.

Musisz też liczyć się z tym, że poniesiesz pewne koszty. Niektóry firmy pomagające wyjść z długów biorą pieniądze na tzw. dzień dobry, inne firmy oddłużeniowe pobierają opłaty nieco później.

Szybka analiza firmy pomagającej wyjść z długów

Wpisując zapytanie w Google: firmy pomagające wyjść z długów, trafiłam na całkiem sporo firm, nie kwestionuję sensu ich istnienia, ale warto zastanowić się nad modelem biznesowym takich firm.

Banery zamieszczone na stronach firm pomagających wyjść dłużnikowi z długów są bardzo zachęcające! Oto niektóre z nich:

firma-pomagająca-wyjść-z-długów

Ta firma, która powinna pomagać dłużnikowi w ułożeniu planu wyjścia z długów, skazuje go od razu na upadłość konsumencką

firma-pomagająca-wyjść-z-długów-2

Czyli dostaniesz u nich bezpłatną analizę zadłużenia, następnie “firma pomagająca wyjść z długów” sporządzi wniosek o upadłość konsumencką. Ehh nie o taką pomoc nam chodziło prawda?!

To może sprawdzimy kolejną firmę?

firma-pomagająca-wyjść-z-długów-3

W tym przypadku firma pomagająca dłużnikom także oferuje przeprowadzenie upadłości konsumenckiej (poszaleli?), to jakaś nowa moda czy co? :-)

A oto jak działają:

jak-działa-firma-pomagająca-wyjść-z-długów

A tutaj, wchodząc na stronę firmy, która pomaga dłużnikom w jakiś sposób, niemal dostałam zawału:

firma-pomagająca-wyjść-z-długów-4

Robi wrażenie hmm…? może taki chwyt marketingowy to jest… nie wiem, nie znam się.

A działają w ten sposób:

jak-działa-firma-pomagająca-wyjść-z-długów-2

Jaka firma pomaga wyjść z długów?

Szczerze mówiąc, nie widzę nic ciekawego, co mogłabym Ci polecić, może, zamiast korzystać z firmy pomagającej wyjść z długów, skorzystaj z pomocy lokalnego prawnika?

Przynajmniej gwarantowany masz kontakt oko w oko, a nie mailowe załatwianie tak poważnych spraw. Pamiętaj, że to tylko moje luźne przemyślenia na temat firm, które pomagają wyjść z długów.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję i wreszcie uporasz się ze swoim długiem. Przy okazji wychodzenia z długów, zaproponuję Ci do przeczytania świetny e-book Iwony Wendel – Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków! E-book zbiera naprawdę fajne recenzje i opinie, warto go przeczytać, aby spojrzeć na długi przez nieco inny pryzmat.

Dodam jeszcze tylko, że e-book Pani Iwony jest mocno motywujący i jest duża szansa na to, że nabierzesz tyle siły i wewnętrznej motywacji, że sama w pojedynkę zaczniesz walkę z długami, czego Ci oczywiście bardzo życzę!

Zachęcam Cię też do przeczytania tych artykułów:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

2 komentarzy w “Kto pomaga wyjść z długów i kto wykona analizę zadłużenia?”
  1. Mam na koncie 6.654 zł do oddania w banku, a nie mam tych pieniędzy, mam 30 dni na spłatę i nie wiem co mam robić, moja pensja nie starcza…

    1. Janina Gołębiecka

      Pewnie bank wypowiedział Ci umowę pożyczki lub debetu na koncie? i pewnie przyczyną wypowiedzenia tej umowy było nie płacenia rat na czas hmm? nie wiem co mogę Ci tu i teraz poradzić, musisz za wszelką cenę spłacić ten dług, to nie jest dużo pieniędzy… jeśli nie spłacisz tych pieniędzy, to za egzekwowanie tego zadłużenia weźmie się na pewno firma windykacyjna, a jeśli ona nie wyegzekwuje od Ciebie tych pieniędzy, to sprawa trafi do sądu, a później do komornika. Poniesiesz wtedy dość duże dodatkowe koszty windykacyjne i koszty komornicze. Zrób wszystko, aby tego uniknąć…

Comments are closed.