Spłata zadłużenia w ratach u wierzyciela a zajęcie komornicze – wypowiedzenie pożyczki

Pomimo spłat zadłużenia w ratach bankowi, który ma wyrok sądu na to zadłużenie, pełnomocnik banku żąda całkowitej spłaty, inaczej skieruje sprawę do komornika. Czy ma do tego prawo?


Dług w banku a komornik

Tak, bank ma do tego prawo, ponieważ skoro sąd wydał nakaz zapłaty, to pewne jest, że bank wypowiedział Ci umowę kredytu/pożyczki. Ja zawsze bardzo często namawiam wszystkich, którzy mają problemy z terminowym spłacaniem rat pożyczki czy kredytu, aby robili wszystko, byle nie dopuścić do wypowiedzenia kredytu/pożyczki.

Bank czy firma pożyczkowa, zawsze wtedy żąda spłacenia całości zadłużenia w jednej racie, w terminie przeważnie 30 dni od daty wypowiedzenia umowy.

Jeśli dłużnik nie zapłaci całej kwoty kredytu czy pożyczki, to sprawa kierowana jest do firmy windykacyjnej, a kiedy windykacja nie może poradzić sobie z wyegzekwowaniem należności dla wierzyciela, to sprawa dalej idzie do komornika.

Musisz też wiedzieć, że wypowiedzenie umowy pożyczki czy kredytu, wiąże się oczywiście z poniesieniem przez dłużnika nie tylko kosztów karnych odsetek pożyczki, ale i kosztów windykacji, a gdy sprawa trafi do komornika, kosztów komorniczych.

Być może, będziesz miał szanse na dogadanie się z firmą windykacyjną, aby dług spłacać w ustalonych przez Nich ratach, niestety już teraz musisz przygotować się na poniesienie dodatkowych kosztów.

Zaprzestań spłacania zadłużenia bezpośrednio do banku, ponieważ umowa została Ci już wypowiedziana, czekaj teraz na kontakt firmy windykacyjnej i z nimi próbuj się dogadać co do spłacania ratalnego zaciągniętej pożyczki czy kredytu.

Artykuły wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

3 komentarzy w “Spłata zadłużenia w ratach u wierzyciela a zajęcie komornicze – wypowiedzenie pożyczki”
  1. Też kiedyś popełniłam takie głupstwo, ze mimo wypowiedzenia umowy pożyczki, aby nie dopuścić do oddania sprawy do firmy windykacyjnej, wciąż spłacałam zaległe raty na konto firmy pożyczkowej które podali mi przy podpisywaniu pożyczki. Firma windykacyjna i tak mnie nachodziła a pieniądze które wpłacałam za wypowiedzianą pożyczkę, bardzo trudno było odzyskać… wiec apeluję do wszystkich którym wypowiedziano umowę pożyczki, nie ma sensu płacić pieniędzy do firmy pożyczkowej. Trzeba czekać aż skontaktuje się z nami windykacja. Nie ma innej drogi. Klamka zapadła.

  2. A kiedy można podjąć z bankiem negocjację ugody? Mam już teraz problem z nadążeniem ze spłatą rat kredytu.

    1. Janina Gołębiecka

      Jeśli wiesz, że w najbliższej przyszłości nie będziesz w stanie nadgonić opóźnionych rat kredytu, to już teraz warto skontaktować się z bankiem gdzie kredyt zaciągałeś i przedstawić im swoją ciężką sytuację finansową. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej.

Comments are closed.