Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Jak DOGADAĆ SIĘ z komornikiem? czy komornikowi można płacić w ratach?

Witam serdecznie, od 5 lat zmagam się z długami które zaciągnęłam prowadząc swoją firmę. Po roku działalności firmy utraciłyśmy ze wspólniczką płynność finansową i zaczęło się zaciąganie kredytów i chwilówek. W pewnym momencie moje zadłużenie sięgało ok 35 000 zł.

Na ten moment, chwilówki mam uregulowane, zostały mi: kwota ok 1000 zł na kartach kredytowych Santander i mBank (obie karty kredytowe straciły ważności i są wycofane).

Oprócz tego mam duży kredyt w Santander Consumer Bank. Wzięłam ok 9.000 zł, i na ten moment zobowiązanie urosło do 15.000 zł. Kredyt przestałam spłacać od roku, kiedy straciłam płynność finansową.

Ze względu na rosnące roszczenia wszystkich wierzycieli żeby długi uregulować w całości, natychmiast wyjechałam do Anglii. Po spłaceniu czterech chwilówek, które miały najwyższe odsetki (RRSO), jestem gotowa spłacać duży kredyt z banku.

Rok temu kontaktowałam się z komornikiem, który wykonuje egzekucje, poinformowałam go o depresji i problemach zdrowotnych, braku pracy i jakiegokolwiek majątku.

Proszę o poradę, jak dogadać się z komornikiem i zacząć spłacać swój największy kredyt i pozbyć się komornika. Czy zaciągnąć kredyt w Anglii i spłacić zobowiązanie i napisać wniosek o ugodę z wierzycielem i zapłacić za koszty egzekucyjne komornikowi? Dziękuję. Małgosia.


Decyzja o wyjeździe do Anglii w celach szybkiego zarobienia pieniędzy, to był bardzo dobry i trzeźwy krok. Bardzo często doradzam takie wyjście z sytuacji, jeśli zarobki które posiada dłużnik są bardzo niskie lub, gdy nie ma ich wcale.

Jeśli chodzi o zaciąganie kredytu w Anglii, to nie będzie to raczej dobrym rozwiązaniem, bo znów władujesz się w kolejne zadłużenie, a nie daj Boże stracisz pracę, lub przydarzy Ci się inne zdarzenie losowe, które uniemożliwi Ci spłatę kredytu.

Myślę, że w Twojej obecnej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem, będzie dogadanie się z komornikiem i zdeklarowanie się do spłaty zadłużenia w stałych kwotach co miesiąc.

Musisz wyliczyć co miesiąc taką kwotę, na którą będzie Cię stać, aby spłacać ją systematycznie komornikowi. Komornik z pewnością przystanie na Twoje warunki spłaty, bo tak naprawdę – nie ma innego wyjścia.

Jeśli nie posiadasz w Polsce nic, co komornik mógłby zająć i sprzedać na licytacji komorniczej, to na pewno ucieszy się z Twojego kontaktu. Komornicy na ogół bardzo lubią dłużników, którzy z własnej inicjatywy regulują swoje długi.
Wspomnę tylko, że tak generalnie, to od wierzyciela zależy, z jakich składników majątku dłużnika będzie on chciał prowadzić egzekucję, ponieważ jak głosi art. 797 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji komorniczej, z urzędu należy wskazać świadczenie, które ma być spełnione, a także sposób egzekucji należności.

Warto też znać art. 799 § 1 K.p.c.: czyli:

„Wierzyciel może w jednym wniosku wskazać kilka sposobów egzekucji przeciwko temu samemu dłużnikowi. Spośród kilku sposobów egzekucji wierzyciel powinien zastosować ten najmniej uciążliwy dla dłużnika”.

Mam nadzieję, że uda Ci się dogadać z komornikiem, odradzam Ci ponowne zadłużanie się, nie ma sensu generować dodatkowe koszty obsługi istniejącego długu i pogłębiać jeszcze bardziej swoje zadłużenie.

Zaproponuj komornikowi spłatę powiedzmy 500-700 zł/msc jeśli Cię stać na taką ratę i zacznij krok po kroku wychodzić z długów. Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że uda Ci się pozbyć zadłużenia! i wrócisz do Polski z tzw. „czystym kontem”.

Możesz skorzystać z gotowego pisma do komornika o rozłożenie długu na raty <– wzór pisma pobierzesz tutaj.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...


3 komentarzy

 1. Patryk

  Od moich „młodych lat” narobiłem dużo głupot i długów zarazem, mam paru komorników i parę kont bankowych zablokowanych. Do tej pory chowałem się przed tym i nie przeszkadzało mi to, lecz sytuacja się zmieniła, bo urodziła mi się córka i mam żonę. Chciałbym zmienić swoje życie i spłacić dawne długi, lecz nie wiem od czego i jak zacząć.

  Druga sprawa to taka, że mam pracę, na razie pracuje na czarno, bo nie mogę sobie pozwolić na umowę o pracę ze względu na komorników.

  Chciałbym to zmienić, ale najpierw muszę dogadać się z komornikami na spłatę zobowiązań w określonej kwocie co miesiąc, aby nie zabierali mi całej wypłaty do tej kwoty minimalnej, która muszą zostawić, ponieważ w obecnej sytuacji nie pozwoli to na przeżycie mi i mojej rodzinie ponieważ żona nie pracuje.

  Zarabiam między 3.3 a 3.8tys na rękę, na umowie o pracę zarobki będą przedstawiały się tak samo, chciałbym dogadać się z komornikami na spłatę 500 600 zł miesięcznie, abym mógł normalnie żyć i w końcu przestać się ukrywać i zacząć spłacać długi.

  Niestety nie wiem czy to w ogóle możliwe i jak to zrobić, od czego zacząć i skąd się dowiedzieć ilu i których komorników mam i jakie należności wobec nich. Z góry Dziękuję za odpowiedź i pomoc.

 2. gość

  Jestem osobą młodą, mam 26 lat. Z głupoty nabrałam kredytów i chwilówek, na ten moment nie mam nawet pojęcia ile dokładnie tego jest – mniemam, że ok 20 000 zł, Na koncie mam komornika, ale zbyt małe przychody, żeby cokolwiek komornik zabierał. We wrześniu dostałam pracę, chce spłacić długi, tylko nie wiem jak się za to zabrać kompletnie.

  Czy komornik dowie się o nowej pracy? czy sama muszę go poinformować? Jak najlepiej dogadać się z komornikiem i wierzycielami? Dostałam ostatnio pismo z sądu od komornika, nie było mnie w mieście i nie mogłam go odebrać. Co w takie sytuacji? bardzo proszę o pomoc.

 3. Kasia

  Witam, 3 lata temu wzięłam laptopa na raty przez Alior Bank. Jak to czasem bywa w życiu noga się nam powinęła i zaczęliśmy popadać w długi. Skutek tego taki, iż mam teraz komornika na plecach, jestem już po rozmowie z nim i ustaliliśmy kwotę miesięcznych rat.

  …i nie byłoby problemu, gdyby nie fakt że jestem współwłaścicielem konta bankowego u siostry i mamy. Komornik zablokował im pieniądze do czasu spłaty moich długów.

  Dogadałam się z komornikiem, że jeżeli wpłacę 1/3 flugu w jednej racie (3tys) to jest gotów odblokować zablokowane konta bankowe. Moje pytanie brzmi: czy mogę komornikowi zaufać? czy to nie jest jakaś sztuczka komornicza na odzyskanie szybciej pieniędzy?

  Jest to dla mnie ważne, gdyż żeby wpłacić tą kwotę, muszę sprzedać auto. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ