Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

CZY mogę pójść do więzienia za niezapłacenie grzywny?

Pytanie dotyczy niezapłacenia grzywny. Czy jeżeli wierzycielem jest komenda miejska policji mogę iść do więzienia? Sytuacja miała miejsce 4 lata temu gdy przez przypadek uderzyłem policjanta . Byłem za to w więzieniu pół roku, a nagle dostaje list o tym że muszę zapalić 7 tys najprawdopodobniej jest to grzywna. Co się stanie jak tego nie zapłacę ?

Na zapłacenie grzywny jest 30 dni od daty otrzymania wezwania przez sąd. Po upływie terminu 30 dni, sąd podejmie działania, aby ściągnąć grzywnę na drodze egzekucji komorniczej.

Wtedy, jeśli masz jakieś dochody, to komornik może wejść Ci na konto bankowe i przejąć je w odpowiedniej wielkości. O tym ile komornik może zabrać z pensji <–pisałam w tym artykule, koniecznie tam zajrzyj! Podobnie z ruchomościami których jesteś właścicielem. Komornik przy wizycie w Twoim domu, będzie starał się zająć np. niektóre sprzęty AGD czy RTV.

Co do pytania: czy mogę pójść do więzienia za niezapłacenie grzywny? odpowiedź brzmi: TAK. Ale czytaj dalej…

Zamiana grzywny na inną karę

Jeśli komornik nie ma z czego potrącić należnej kwoty, to sąd może zaproponować Tobie zamianę grzywny na inny rodzaj kary, może to być:

  • zamiana grzywny na pracę społeczną (to rozwiązanie kwalifikuje się dla dłużników mających grzywnę większą niż 500 zł.)
  • zastępcza kara pozbawienia wolności (odsiadka do 12 miesięcy), lub zastępcza kara aresztu (odsiadka do 30 dni).

Wniosek o rozłożenie grzywny na raty

Masz jeszcze jedną opcję, możesz:

  • złożyć wniosek o rozłożenie kary grzywny na raty,
  • złożyć wniosek o odroczenie wykonania grzywny.

Jak napisać taki wniosek o rozłożenie grzywny na raty?

Wniosek o rozłożenie grzywny na raty jest dość prosty do napisania, wystarczy, że skonstruujesz coś takiego:

Zwracam się z prośbą o rozłożenie na raty grzywny, którą otrzymałem d w dniu……… r. z powodu ……. Uprzejmie proszę o rozłożenie na raty grzywny…. (10 rat po xxx zł).

Prośbę swoją uzasadniam tym, że moja obecna sytuacja materialna nie pozwala mi na zapłacenie jednorazowo, nałożonej na mnie grzywny. Powodem jest ( teraz wpisujesz np. brak dochodów, niskie dochody itp.)

Rozłożenie grzywny na raty pozwoli mi uregulować ją w całości.

Na dole należy się podpisać…………

Areszt za niezapłaconą grzywnę

Skoro już wiesz, że grozi Ci więzienie za długi, warto zrobić naprawdę wszystko, aby tego uniknąć. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...


1 Comment

  1. Radosław Semmler

    Oj tak, zadłużanie się bez końca jest najgorszym z możliwych scenariuszy. Bardzo ciężko z tego wszystkiego wybrnąć, ale jeśli ktoś jest wytrwały to na pewno da radę :)

NAPISZ KOMENTARZ