Czy można kupić własny DŁUG? czy to dobra metoda na oddłużanie?

Witam, czy możliwy jest wykup własnego długu? Moje długi sięgają około 100.000 zł niezapłaconych pożyczek odsetek etc. Kilkukrotnie były sprzedawane kolejnym windykatorom.

Na dzień dzisiejszy czy ktoś jest w stanie za opłatą odnaleźć wszystkich moich wierzycieli? odkupić długi i wyczyścić mnie w BIK, BIG, KRD i tym podobne? Czy zna Pani kogoś, kto świadczy takie usługi?


Wykup długów

Oddłużanie przez wykup własnego długu, to dobry pomysł na wyjście z finansowych tarapatów.

Jest na rynku kilka firm, które oferują wykup długów, niestety oprócz tego, że płacimy z własnej kieszeni za wykup własnego długu, to jeszcze należy uiścić opłatę firmie oddłużeniowej, a wiedz, że nie masz nawet żadnej gwarancji, że firmie oddłużeniowej uda się wykupić Twój dług!

Mam otwartą zakładkę na jednej firmie, która zajmuje się wykupem długów, negocjacjami, obsługa przedawnionych długów, i życzą sobie na dzień dobry 1400 zł opłaty jednorazowej + 200 zł co miesiąc… więc to nie jest tanio.

W ramach usługi oddłużania metodą wykupu swoich długów otrzymasz:

 1. Przygotowanie planu oddłużania. Spisanie wszystkich długów w odpowiedniej hierarchii, czyli:
  1. długi honorowe,
  2. długi bankowe,
  3. dług względem Skarbu Państwa,
  4. długi pozabankowe.
 2. Spotkanie z pełnomocnikiem firmy.
 3. Podjęcie działań zabezpieczających Twoje mienie. A więc chodzi to o to, aby Twoje ruchomości i nieruchomości nie trafiły w ręce wierzyciela.
 4. Podpisanie pełnomocnictwa dla prawnika.
 5. Negocjacje z wierzycielami.
 6. Wsparcie eksperta w oddłużaniu przez wykup długów.

Nie wiem, jak Tobie się wydaje, ale wg mnie, tu chyba bardziej chodzi o wzbogacenie się firmy oddłużeniowej niż wyciągnięcie dłużnika z dołka…

Jak wykupić swoje długi?

wykup-własnego-długu
Zobacz: jak wykupić swoje długi!

Jeśli zastanawiasz się, czy można kupić własny dług, to odpowiedź brzmi: TAK można! ale jest to dość ciężkie, bo trzeba na okrągło śledzić giełdy długów/wierzytelności.

I wtedy, gdy spotkamy na giełdzie swój dług, to można go scedować poprzez wpłatę żądanej przez wierzyciela kwoty, zwykle jest to około 50% długu.

Niestety, tak pisałam, trzeba bacznie obserwować giełdy długów, aby ktoś wcześniej nie kupił naszego długu, a najczęściej długi kupują firmy windykacyjne, i później nękają dłużnika SMS-ami, telefonami i domowymi wizytami, nakłaniając go do spłaty całości długu.

Czy ktoś jest w stanie za opłatą odnaleźć wszystkich moich wierzycieli?

Nie musisz nikomu nic płacić, sam możesz odnaleźć swoich wierzycieli, posługując się takimi rejestrami jak BIK czy KRD, BIG, ewentualnie ERIF.

Pobierając raporty w tych rejestrach, jesteś w stanie odnaleźć wszystkich swoich wierzycieli, no, chyba że pożyczki były od osób prywatnych, wtedy takiego wierzyciela np. w BIK-u nie znajdziesz.

Tak wygląda przykładowy raport z BIK-u, gdzie jak na dłoni widać, ile i komu jesteśmy dłużni pieniądze:

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

Raport BIK kosztuje 39 zł jednorazowo, może też za 99 zł kupić 12 raportów do wykorzystania przez 12 miesięcy:

ile-kosztuje-raport-bik

Czy ktoś może wyczyścić mnie w BIK, BIG, KRD?

O tym, jak wyczyścić BIK <— pisałam w tym poradniku – nie jest trudne zadanie… Co do reszty rejestrów, jak BIG, KRD, ERIF itp. to wiedz, że jest takie prawo, że jeśli wierzyciel sprzeda dług na giełdzie wierzytelności, lub dług zostanie spłacony przez dłużnika, to wierzyciel musi usunąć dane dłużnika ze wszystkich rejestrów, do których tego dłużnika zgłosił.

Tak stanowi prawo i niewykonanie przez wierzyciela powyższych czynności, grozi karą grzywny, a Ty dodatkowo możesz na drodze cywilnej dochodzić odszkodowania za niewywiązanie się wierzyciela z obowiązków.

Jak widzisz, niemal wszystko to, co zrobić może dla Ciebie firma oddłużeniowa poprzez wykup długów, możesz zrobić Ty sam. Zaoszczędzisz przy tym sporo pieniędzy… Decyzja oczywiście należy do Ciebie, jak Ci tylko podsunęłam kilka opcji :-)

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

1 komentarz w “Czy można kupić własny DŁUG? czy to dobra metoda na oddłużanie?”

Comments are closed.