Komornik a umowa zlecenie studenta – czy komornik mnie znajdzie?

Witam. Mam pytanie, czy pracując jako student na umowę zlecenie, komornik dowie się, gdzie pracuję? Słyszałam, że umowy ze studentami nie są zgłaszane do ZUS-u. Pracodawca zgłasza tylko podatek dochodowy.

Czy jest szansa, że komornik się nie dowie, gdzie pracuję? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


Komornik a umowa zlecenie studenta

Firmy, aby zmniejszyć koszty swojej działalności, bardzo często poszukują właśnie studentów, których zatrudnią na umowie zlecenie, ponieważ wtedy firma nie ma obowiązku odprowadzać składek do ZUS-u dla studenta.

Warunkiem jest wtedy, aby osoba ucząca się, nie przekroczyła 26 roku życia. Jeśli student, który się uczy, ukończy 26 lat, to powstaje obowiązek ubezpieczenia go na zasadach ogólnych, w związku z czym, konieczne będzie przez firmę płacenie składek ZUS.

Umowa zlecenie która zawierana jest z uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz studentami (do ukończenia przez nich 26. roku życia) jest zwolniona ze składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Co do przychodów studenta, to, przychody wynikające z umowy zlecenia kwalifikują się do przychodów z działalności wykonywanej osobiście. Czyli płatnikiem jest w tym przypadku Twój zakład pracy, i to on jest zobowiązany naliczyć, pobrać oraz odprowadzić do US zaliczkę na podatek dochodowy od wypłaconego wynagrodzenia.

A więc istnieje realna szansa, że komornik o zatrudnieniu studenta na umowę zlecenie nie dowie się.

Wszystko najczęściej rozbija się tu o gorliwość samego komornika, jeśli masz nad sobą komornika z powołania, to będzie on szukał innego sposobu na wyśledzenie, czy posiadasz jakieś dochody, czy nie.

Wystarczy np. że komornik wykorzysta system OGNIVO, aby namierzyć wszystkie Twoje konta bankowe i złoży w banku oświadczenie o zajęciu środków pieniężnych na Twoim koncie.

Dlatego jeszcze najbezpieczniej będzie dla Ciebie, odbierać wynagrodzenie do ręki, lub użyć karty prepaid od VIABUY, lub karty przedpłaconej SKRILL.

Oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu – wzór

oswiadczenie-dla-komornika-ze-umowa-zlecenie-to-jedyne-i-powtarzalne-zrodlo-dochodu-wzor-pdf-doc

Oświadczenie dla komornika, że umowa zlecenie to jedyne i powtarzalne źródło dochodu

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze