Mam problem z długiem w Extraportfel – co robić?

Mam problem z długiem w firmie EXTRAPORTFEL. Dług opiewa na ponad 3 tysiące złotych. Dzwoniłam do firmy i prosiłam o rozłożenie długu na raty – nie zgodzili się i zaczynają stosować agresywną windykację. Co mam w tej sprawie zrobić?

Nie dam rady spłacić firmie jednorazowo ponad 3 tysięcy, bo straciłam pracę, a nową zaczynam 1.08 – lecz wypłata będzie dopiero we wrześniu.


Extraportfel windykacja

W takim razie doszło do wypowiedzenia umowy pożyczkowej ze strony firmy Extraportfel? z tego, co wyczytałam na stronie tej firmy, w przypadku problemów z terminową spłatą pożyczki, można skorzystać z refinansowania pożyczki. Oto źródło informacji:

refinansowanie-pożyczki-extraportfel

Mam jednak obawy, bo skoro umowa pożyczki została Ci już wypowiedziana (została?), to być może skorzystanie z tego produktu nie jest już możliwe.

Agresywna windykacja

Temat agresywnej windykacji przerabialiśmy na tym blogu już wielokrotnie, dlatego nie będę rozpisywać się o tym, a po prostu odeślę Cię do kilku wpisów, które poruszają tę samą tematykę:

W Twoim przypadku ważne będzie niedopuszczenie do tego, aby sprawa Twojego długu trafiła do zewnętrznej firmy windykacyjnej, a następnie do komornika. Dlatego na Twoim miejscu rozważyłabym wzięcie innej pożyczki, aby spłacić tę z Extraportfel.

Bardzo rzadko doradzam taki krok, ale skoro masz zagwarantowane zatrudnienie, a tym samym stały dochód, to aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów z firmą Extraportfel i dodatkowych odsetek od pożyczki, warto chyba skorzystać z oferty innej firmy pożyczkowej, by zdobyć środki na spłatę długu w Extraortfel.

Utrata pracy jest chyba najczęstszym powodem popadania w tarapaty finansowe dlatego, że bardzo rzadko kto, stosuje tzw. poduszkę finansową. Poduszka finansowa to takie pieniądze na czarną godzinę, czyli właśnie np. na wypadek utraty pracy. Mając poduszkę finansową, nie miałabyś problemów, które masz teraz.

Dlatego namawiam Cię, abyś w przyszłości rozważyła odłożenie pieniędzy na czarną godzinę, nie dość, że będziesz czuć się finansowo bezpieczniej, to jeszcze w razie jakichś życiowych problemów (choroba, utrata pracy, wypadek), będziesz miała skąd zaczerpnąć pieniądze, bez konieczności zapożyczania się.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli masz zagwarantowane zatrudnienie, a co za tym idzie stałe dochody, to rozważ zaciągnięcie pożyczki w innej firmie pożyczkowej, aby spłacić wypowiedzianą pożyczkę w Extraportfel. Zdecyduj się na ten krok tylko wtedy, gdy będziesz miała 100% pewność, że będziesz w stanie spłacać raty tej nowej pożyczki.

Oczywiście wybierz pożyczkę z najmniejszym RRSO, a do tego z ratami miesięcznymi, a nie tygodniowymi, bo wypłatę wynagrodzenia będziesz miała dopiero za miesiąc! więc tygodniowe raty z pewnością Cię na ratują, pamiętaj o tym.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze