Umowa spłaty długu <> ugoda z wierzycielem [WZÓR]

Interesuje mnie umowa spłaty długu. Jestem dłużnikiem i chcę dogadać się z wierzycielem, by ten nie przekazywał sprawy do komornika, a umówił się ze mną na spłatę długu w ratach, jakie wspólnie ustalimy, aby to miało ręce i nogi, potrzebuję ugodę z wierzycielem na piśmie.

Dlatego zwracam się do Pani jako ekspertki od długów, aby taki wzór ugody dłużnik – wierzyciel Pani przygotowała dla mnie. Jest to o tyle ważne, że jeśli wierzyciel naśle na mnie komornika i zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne, to mam świadomość, że poniosę dodatkowe i niepotrzebne koszty egzekucyjne, których wolę uniknąć.

Bardzo proszę o przygotowanie umowy ugody, abym i ja i wierzyciel miał zagwarantowane, że jeśli będę ugodowo spłacać dług u wierzyciela, to nie naśle on na mnie komornika. Z góry serdecznie dziękuję! Andrzej.


Umowa spłaty długu

Witaj Andrzej, na pewno chodzi Ci o umowę ugody dłużnik – wierzyciel. Bardzo dobrze kombinujesz, bo zawarcie ugody z wierzycielem zaoszczędzi Ci (dłużnikowi) poniesienie wielu niepotrzebnych kosztów egzekucyjnych, a wierzyciel nie będzie musiał co chwilę nawiązywać kontaktu z komornikiem i dopytywać jak przebiega postępowanie egzekucyjne i składać różne wnioski.

Wzór ugody na spłatę zadłużenia zamieszczam poniżej, wzór ten może być użyty przez dłużnika, jak i przez wierzyciela. Poniższy wzór należy pobrać, a następnie wydrukować, by móc go później wypełnić.

Umowa spłaty długu – wzór

Umowa-ugody-dluznik-wierzyciel-wzor-doc-pdf

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

Dodam jeszcze tylko, że obu stronom konfliktu (długu) powinno zależeć na tym, aby spłata długu odbyła się ugodowo, ponieważ dłużnik zaoszczędzi na kosztach egzekucyjnych, które wcale nie są małe, a wierzyciel nie będzie musiał biegać po sądach i komornikach, by dodatkowo obciążyć dłużnika kosztami postępowania egzekucyjnego, przez co spłata zadłużenia odwlecze się w czasie jeszcze bardziej!

Zatem: dłużnicy i wierzyciele… postarajcie się dojść z drugą stroną do porozumienia za pomocą ugody dłużnik – wierzyciel, czy jak kto woli ugody wierzyciel – dłużnik! obie strony na tym zyskają… zapewniam Was!

Propozycja ugody z wierzycielem wzór

Pamiętaj, żeby dobrze zabezpieczyć swoje interesy, słowa te kieruję do Ciebie Andrzeju, jak i do każdego wierzyciela, który stoi właśnie przed problemem, gdy dłużnik nie wywiązuje się na czas ze swoich finansowych zobowiązań.

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel musi zawierać pewne elementy, dzięki którym obie strony (dłużnik i wierzyciel) określą warunki ugody, jaką za chwilę będą podpisywać.

Trzeba należycie określić, kto domaga się spłaty długu, a kto do spłaty jest zobowiązany, dane te będą podstawą prawną w przypadku niewywiązania się którejś strony z podpisanej ugody.

Na umowie znajdują się również

  • termin spłaty zadłużenia poszczególnych rat,
  • wysokość zadłużenia całkowitego,
  • liczba rat, na jakie dług zostanie rozbity,
  • i kilka innych ważnych elementów…

Warto skrupulatnie wypełnić wzór ugody, aby później nie było między Wami żadnych niedociągnięć i nieporozumień, dlatego obu stronom powinno zależeć na jak najdokładniejszym wypełnieniu ugody.

Trzymam kciuki, aby wierzyciel pozwolił Ci na rozłożenie długu na raty i spłatę w ratach, na jakie jest Cię stać. Ugoda między dłużnikiem a wierzycielem służy obu stronom w polubownym załatwieniu kwestii wynikającej z niespłaconego zadłużenia. Powodzenia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

1 komentarz w “Umowa spłaty długu <> ugoda z wierzycielem [WZÓR]”
  1. Mam sprawę banku za kredytu hipotecznego u komornika, od dwóch lat mam z bankiem podpisaną ugodę i egzekucja u komornika jest zawieszona. Czy nie jest tak, że komornik ma określony czas jeśli wierzyciel nie wnosi nic do sprawy i powinien egzekucję umorzyć?

Comments are closed.