Zablokowane konto przez komornika jak odblokować? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Zablokowane konto przez komornika jak odblokować?

Witam. Zablokowane konto przez komornika jak odblokować mogę? nie dostałem ani powiadomienia, a nie wiem za jaki dług to jest, nie wiem jaka jest kwota zadłużenia, nie wiem absolutnie nic oprócz tego, że komornik zablokował konto bankowe. Jak zwolnić zablokowane środki na koncie bankowym? i jak długo komornik może blokować moje konto?

Przez to, że mam zablokowane środki na koncie bankowym, nie mogę ani opłacić czynszu za mieszkanie, ani zapłacić rachunków. I tak ledwo wiążę koniec z końcem, a tu jeszcze mam na głowie komornika i zablokowane środki, proszę mi podpowiedzieć, co mam teraz zrobić? Pozdrawiam Olek.


Zablokowane konto przez komornika jak odblokować?

Witaj Olku, jedynym sposobem na odblokowanie konta są trzy opcje, oto one:

 1. Spłata całego zadłużenia.
 2. Podpisanie ugody z wierzycielem.
 3. Podniesienie zarzutu przedawnienia roszczenia.

Niestety nie piszesz jakie masz długi i sam w prawdzie nie wiesz za który dług komornik zablokował Twoje konto bankowe, ale wiedz, że wszystko jest do sprawdzenia.

Wystarczy, że:

 • pójdziesz do banku i zapytasz o dane komornika na rzecz którego bank przelał część Twoich pieniędzy, zapytaj także o numer sygnatury akt Twojej sprawy,
 • zalogujesz się do bankowości elektronicznej Twojego banku w którym prowadzisz rachunek i sprawdzisz w historii przelewów sygnaturę akt sprawy i dane komornika.

Teraz, mając już dane organu egzekucyjnego i numer sygnatury akt jesteś w stanie nawiązać kontakt z komornikiem i wypytać o ważne dla Ciebie dane:

Znając dane wierzyciela możesz nawiązać z nim kontakt i zaproponować dobrowolną spłatę zadłużenia w ratach, na które jest Cię w chwili obecnej stać. Jeśli wierzyciel przystanie na Twoje warunki i dojdzie do podpisania między Tobą a wierzycielem ugody, to wierzyciel będzie miał prawny obowiązek, aby umorzyć egzekucję komorniczą, wtedy też Twoje konto bankowe zostanie odblokowane.

To odnośnie Twojego pytania: Jak odblokować zablokowane przez komornika konto bankowe. Innym sposobem jest cofnięcie postępowania egzekucyjnego poprzez złożenie powództwa przeciwegzekucyjnego.

Ale żeby był sens takie powództwo w sądzie składać, musisz mieć argumenty świadczące o nieważności zobowiązania, które egzekwuje w chwili obecnej na Tobie komornik. Jednym z powodów jest przedawnienie długu.

Nie wiem jaki jest rodzaj Twojego zadłużenia, czy jest to pożyczka, kredyt, coś wzięte na raty i niespłacane, mandat, składki ZUS lub coś jeszcze innego, dlatego nie sposób opisać tu wszystkie terminy przedawnień.

Ważne żebyś na tym etapie wiedział, że jest coś takiego jak przedawnienie roszczenia, a każdy rodzaj roszczenia przedawnia się w innym terminie, może to być rok, dwa, trzy lub sześć lat. Znając wierzyciela, będziesz wiedział jaki jest to rodzaj długu.

Brak powiadomienia o blokadzie konta

Piszesz, że komornik zablokował Twoje konto nie informując Cię uprzednio o tym fakcie. Niestety praktyka zajmowania konta bankowego, a dopiero później powiadamiania dłużnika o zajęciu, to codzienna praktyka komorników.

Wyobraź sobie, że komornik najpierw informuje dłużnika, że zablokuje mu konto, po czym po kilku dniach faktycznie następuje blokada, podejrzewam, że każdy dłużnik w pośpiechu opróżniał by swoje konto bankowe w obawie, że środki na nim zgromadzone zajmie komornik.

Dlatego najpierw dochodzi do zajęcia konta, a dopiero później do poinformowania dłużnika o toczącym się postępowaniu komorniczym.

Jak długo komornik może blokować moje konto?

Komornik ma prawo blokować konto bankowe dłużnika tak długo, dopóki dłużnik nie spłaci całej kwoty zadłużenia i jest to absolutnie zgodne z prawem.

Warto przy tym dodać, że jeśli dług egzekwowany przez komornika nie ma charakteru alimentacyjnego, to komornik musi przestrzegać kwoty wolnej od zajęcia, która na 2018 rok wynosi 1575 zł.

Tyle co miesiąc komornik musi zostawić na Twoim koncie bankowym. Limit tej kwoty jest odnawialny wraz z nadejściem nowego miesiąca.

Jakiego konta nie zablokuje komornik?

Każde konto bankowe zlokalizowane w banku, który swoją siedzibę ma na terenie Polski – komornik z łatwością znajdzie i zablokuje.

Wszystko dzięki systemowi OGNIVO. Kiedyś, jeszcze przed nowelizacją ustawy prawa bankowego, można było zakładać anonimowe konta i z ich pomocą wymigać się od spłacania długów, komornik nie był w stanie wtedy takiego anonimowego konta znaleźć.

Dziś, kiedy takie konta „na okaziciela” są już nielegalne, pozostaje jedynie skorzystanie z zewnętrznych firm, zlokalizowanych poza terenem Polski, jakie to firmy? 3 największe jakie znam, to:

… przeczytajcie czym są te konta, jeśli macie chwilę czasu.

Podsumowując:

Jak odblokować konto które zablokował komornik? masz na to trzy sposoby: spłata zadłużenia w całości, podpisanie z wierzycielem ugody lub podniesienie zarzutu przedawnienia, jeśli faktycznie dług przedawnił się. Nie ma innej drogi na odblokowanie konta które zablokował komornik. Życzę Ci powodzenia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Avatar

  gość

  Witam, chodzi o zajęcie konta bankowego przez urząd skarbowy, mam zajęcie na koncie bankowym od dwóch różnych komorników za dwie różne sprawy, obecnie na koncie mam jakieś 25 zł i nie mogę tego wypłacić kartą i zastanawiam się, czy jeśli wpłynie mi wypłata na konto niższa niż 1540 zł to czy normalnie będę mogła to wypłacić? czy jednak zabierze to któryś z komorników?

 2. Avatar

  Kamil

  Czy komornik może blokować mi konto jeśli wpłacam mu co miesiąc 1000 zł? A czy jeśli mam 3 dzieci to może mi tyle zabierać? proszę dać mi jakąś rade, bo ja już nie daje rady prosić się o odblokowanie konta, co chwilę coś innego mi wpływa, proszę o pomoc bo naprawdę już nie wiem co mam robić…

 3. Avatar

  Ania

  Czy komornik może zablokować konto mojej mamy? na to konto będzie przychodzić pensja mojego męża. Zarówno ja jak i mój mąż jesteśmy dłużnikami, mąż aktualnie ma komornika ja będę mieć. Sprawa jest na policji, gdyż zostaliśmy oszukani perfidnie obydwoje i teraz zaczynają się nasze problemy, a sprawa w prokuraturze się nie rusza…

 4. Avatar

  Jakub

  Dzień dobry, mam taki problem? Posiadam konto w Banku Pocztowym, od czasu do czasu wpłacam po 300 zł w miesiącu żeby robić zakupy przez internet i tu się zaczyna problem, bo mam blokowane środki, później muszę dzwonić do banku czekać na słuchawce po godzinie żeby mi je odblokowali, jak to jest z tą kwotą wolną od zajęć? Pozdrawiam Jakub

 5. Avatar

  Przemek

  Witam, mam na koncie komornika, co miesiąc zakład pracy potrąca mi dla komornika z wynagrodzenia kwotę, mi zostaje kwota wolna, resztę gotówki zablokowane jest i nie mam do niej dostępu, a ja oczekuje przelewu jednorazowego i pytanie brzmi: czy jak założę drugie konto w innym banku i tam mi przeleją te pieniądze, to czy komornik nowe konto bankowe też zablokuje? oczywiście konto zablokowane cały czas jest kontem na które wpływa wynagrodzenie za prace.

 6. Avatar

  Mirosława

  Posiadam konto w banku ING, współwłaścicielem konta była moja mama, która nie żyje od 18 lat. Bank przez cały okres korzystania z ich usług co miesiąc pobierał odsetki od przydzielonego limitu. W chwili obecnej zablokował moje konto i jestem na minusie 4000 zł. Co mam zrobić żeby bank odblokował moje konto?

  Obecnie nie posiadam środków na spłatę tego zadłużenia, bo na koncie mam również komornika. Otrzymuję na konto połowę wynagrodzenia tj. około 1600 zł. Proszę o poradę co w takiej sytuacji mam zrobić, ponieważ jak bank zabierze mi wynagrodzenie nie będę miała na opłaty i lekarstwa.

NAPISZ KOMENTARZ