Problem z długami – jestem bez pracy i majątku

Piszę, ponieważ mam problemy z długami, nie wiem już jak mam dalej żyć. Niżej opisuję trochę to wszystko, myślę, że na początek wystarczy. Jest to część pisma, które składałem do Sądu w ramach umorzenia nawiązki na FPPiPP w związku z wypadkiem, który spowodowałem.

Obecnie znajduję się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej i nie jestem w stanie ponieść takiego wydatku bez uszczerbku niezbędnego dla utrzymania siebie i rodziny. Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku.

Nie posiadam majątku ruchomego. Utrzymuję się z prac dorywczych oraz niewielkiej pomocy z MOPR w Kielcach.

Nie posiadam żadnego rachunku bankowego. Kwoty, które otrzymuję, nie wystarczają mi na zabezpieczenie niezbędnych podstawowych potrzeb życiowych.

Mieszkanie, w którym obecnie mieszkam, jest przedmiotem podziału majątku. Wyrok w sprawie nie jest prawomocny (tutaj muszę powiedzieć, że mieszkanie jest zasądzone mnie i chcę je sprzedać)

Posiadam liczne zaległości i zobowiązania (tj. grzywna orzeczona wyrokiem Sądu Rejonowego w Kielcach z dnia 29.03.2017 r. w kwocie 1.500 zł, zaległość w opłatach czynszowych w kwocie ok. 5.500 zł, zaległość z tytułu alimentów w kwocie ok. 30.000 zł, zaległość z tytułu nieuregulowanego kredytu konsumpcyjnego i karty płatniczej oraz kredytowej na rzecz Alior Bank w kwocie ok. 17.000 zł, zaległość na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 5.500 zł, liczne mniejsze kwoty, jak zaległość z tytułu opłaty za energię elektryczną, telefon, telewizja oraz pożyczki ratalne i u bliskich).

We wszystkich sprawach są komornicy działający na podstawie nakazów zapłaty. Jestem osobą chorą, leczę się na choroby serca tj. napadowe migotanie przedsionków i nadciśnienie tętnicze, co wiąże się ze stałym przyjmowaniem specjalistycznych leków.

W związku z tymi dolegliwościami, w bieżącym roku przebywałem w Klinice Kardiologii w Kielcach. Myślę, że to daje jakiś obraz. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam P.


Problem z długami

Lista Twoich długów jest naprawdę pokaźna, i to nie tylko chodzi o samą całkowitą sumę zadłużenia, ale i o rodzaje długów, które posiadasz, masz chyba wszystkie możliwe rodzaje długów, jakie istnieją na tej części świata.

Czy mylę się, twierdząc, że schorzenie, na które cierpisz, wyklucza Cię z możliwości szukania sobie pracy? nie wiem tak naprawdę co Ci doradzić, bo mam niewiele możliwości przez brak dochodów.

Czy zastanawiałeś się, aby ogłosić upadłość konsumencką? w wielu trudnych sprawach jest to jakaś opcja i w jakiś sposób ogłoszenie upadłości pomogłoby Ci w uporaniu się z tymi licznymi wierzytelnościami.

Jeśli udałoby Ci się sprzedać mieszkanie, o którym mówisz, to zapewne tak duży zastrzyk gotówki pomógłby Ci wyjść długów i jeszcze być może coś by zostało w portfelu? niestety nie wiem, jak duże jest to mieszkanie i w jakim mieście, więc ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć.

Kiedy piszą do mnie dłużnicy, a ich sytuacja materialna i życiowa jest bardzo mocno skomplikowana, to zawsze polecam przeczytać e-book byłej dłużniczki, Pani Iwony Wendel.

jak-wyjsc-z-chwilowek

Pani Iwona wydała e-book bazujący na jej przeżyciach w walce z zadłużeniem, które wynosiło prawie pół miliona złotych, więc jest naprawdę czego się nauczyć z tego e-booka, nosi on nazwę: Jak wyjść z długów i cieszyć się wolnością – 12 kroków. E-book liczy aż 92 strony soczystej i mięsistej wiedzy. E-book zbiera bardzo fajne recenzje – tak więc polecam Ci go w 100%!

Mam nadzieję, że jakoś poradzisz sobie z obecną sytuacją życiową i uda Ci się wyjść z długów, pewnie już zapomniałeś, jak to jest beztrosko nie martwić się jutrem, mam nadzieję, że prędzej czy później, to uczucie wróci do Ciebie, tylko musisz nad tym bardzo ciężko pracować – zacznij od przeczytania e-booka :-) serio. Trzymam za Ciebie kciuki!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[sc name=”dol-artykulu”]

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

1 komentarz w “Problem z długami – jestem bez pracy i majątku”
  1. Witam, mam problem z długami. Mam długi i już nie mogę sobie z tym poradzić, firma windykacyjna nie daje mi spokoju, wydzwania do wiwatu, teraz straszy mnie wizytami terenowymi, do tego dochodzą dwie chwilówki, już nie wiem co mam robić, wpadłam w spiralę zadłużenia, nerwica silna, noce nieprzespane… nie wiem jak dalej sobie z tym poradzić?

Comments are closed.