Długi samotnej matki - jak z nich wyjść? mam dwoje dzieci i jestem bezdomna • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Długi samotnej matki – jak z nich wyjść? mam dwoje dzieci i jestem bezdomna

Co mogę zrobić? długi większe niż ustawa przewiduje, dwoje dzieci bezdomna itd. Długi zaczęły się od mojej nie żyjącej matki, wzięłam kredyt który ponawiałam żeby jej nie wyrzucili z mieszkania i nie wylądowała pod mostem, zmarła okazało się ze zostawiła taki syf ze masakra, to długa historia, nie wiem jak wyjść z długów, co robić i kogo prosić o pomoc, rodziny nie mam nic tylko się powiesić czy jak?


Jeśli Twoja mama miała jakieś długi, to pamiętaj, że z automatu spadkobierca dziedziczy długi z dobrodziejstwa inwentarza, a więc dziedziczysz długi tylko do wysokości wartości spadku, jaki pozostawiła po sobie Twoja mama. Oczywiście nikt nie zabroni Ci całkowicie zrzec się dziedziczenia czegokolwiek po mamie. Przepisy w tym wypadku reguluje ustawa:

Art. 1015 Kodeksu cywilnego:

§1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania.

§2. Brak oświadczenia spadkobiercy w powyższym terminie jest jednoznaczny z prostym przyjęciem spadku. Jednakże gdy spadkobiercą jest osoba nie mająca pełnej zdolności do czynności prawnych albo osoba, co do której istnieje podstawa do jej całkowitego ubezwłasnowolnienia, albo osoba prawna, brak oświadczenia spadkobiercy w terminie jest jednoznaczny z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

… a jak wyjść z długów?

Niestety nie przedstawiłaś zbyt wielu informacji dotyczących Twoich długów i finansów. Jak się pewnie domyślasz, odpowiedź na to pytanie będzie dla każdej osoby inna, bo każdy z Nas ma inną sytuację finansową w obrębie różnych życiowych okoliczności.

Wychodzenie z długów zawsze zaczyna się od spisania na kartkę wszystkich swoich długów, przyjrzenie się im i znalezienie dla każdego z długów – odpowiedniego rozwiązania.

Swoje długi możesz np. posegregować od najdroższego długu z największym RRSO, do najtańszego i zacząć spłacać ten dług najdroższy, który generuje w Twoim budżecie domowym najwięcej strat. Zrób np. taką listę swoich długów:

lista-długów

Lista długów

Jeśli zaciągałaś pożyczki czy kredyty parę lat temu, to możesz też sprawdzić, czy dług nie jest przedawniony <– pod tym linkiem dowiesz się jak to zrobić i kiedy – jakie długi przedawniają się.

Kolejnym, chyba najważniejszym aspektem wychodzenia z długów, jest oczywiście Twój dochód. Jeśli ma on stałą co miesięczną formę, to wychodzenie z długów, staje się wtedy o wiele łatwiejsze, bo można z góry zaplanować jakąś strategię wychodzenia z zadłużenia.

Ważne są też same negocjacje i nawiązanie kontaktu z wierzycielami, to Oni są drugą stroną sporu i należy zadbać o to, aby „wilk był syty i owca cała”.

Zawsze też doradzam, aby za wszelką cenę nie dopuszczać do wypowiedzenia umowy pożyczkowej czy kredytowej, bo wtedy automatycznie musimy spłacić pozostałą część dług od razu – w jednej racie.

W 99% przypadków, wypowiedzenie umowy pożyczki, kończy się więc wkroczeniem firmy windykacyjnej, której koszt obsługi ponosi dłużnik. Tak samo jest z kosztami komorniczymi, to dodatkowe niepotrzebne koszty…

… szkoda że:

Na każdym kolejnym etapie egzekwowania długu, dłużnik jest coraz bardziej pogrążany i to jest bardzo nie fair! Bo skoro dłużnika nie stać na terminową spłatę rat zobowiązania, to jak do diabła można wymagać od niego spłaty całej kwoty pożyczki czy kredytu po wypowiedzeniu umowy? wiadomo, że dłużnik jej nie spłaci bo nie ma z czego…

Żeby wyjść z długów moja droga, musisz przede wszystkim mieć dochody! nie wiem czy je masz czy nie, bo nic na ten temat nie napisałaś, ale rozważ też nadgodziny (jeśli to możliwe), pracę dodatkową czy poproszenie o podwyżkę u pracodawcy…

Skoro jesteś samotną matką, to być może czas zgłosić się po zaległe alimenty u byłego partnera? <– w podlinkowanym artykule, znajdziesz sposoby na wyegzekwowanie alimentów.

Chciałabym Ci również polecić przeczytanie ebooka byłej dłużniczki, Pani Iwony Wendel. Pani Iwona była w podobnej sytuacji co Ty, a jej dług opiewał prawie na pół miliona złotych, koniecznie sprawdź jak sobie Ona poradziła.

Ebook nosi nazwę: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem, jest to 92 stronnicowy poradnik – absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego dłużnika.

Jesteś silną kobietą, masz dwoje dzieci o których przyszłość musisz zadbać, nie poddawaj się mimo przeciwności losu jakie Ci gotuje życie. Po burzy zawsze wychodzi słońce – pamiętaj o tym!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

2 Comments

 1. Majka39

  Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych, matka samotnie wychowująca dziecko/dzieci to nie tylko panna i wdowa ale również osoba rozwiedziona oraz osoba która pozostaje w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu. Samotne matki mogą liczyć na co najmniej 5 rodzajów pomocy od Państwa:

  Zasiłek rodzinny
  Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka
  Pieniądze z funduszu alimentacyjnego
  Wspólne rozliczenie z dzieckiem
  Refundacja kosztów opieki

  Jeśli więc jesteś matką samotnie wychowującą dziecko / dzieci, to masz prawo starać o wyżej wymienione świadczenia. Oprócz świadczeń, masz jeszcze szereg innych udogodnień i są to:

  Pierwszeństwo w przyjęciu dziecka do żłobka, świetlicy szkolnej czy przedszkola.
  Dofinansowanie do obiadów i często obniżenie opłat za dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

 2. Janinka

  samotna matka z długami ma w życiu diabelnie ciężko, nie dość, że sama musi zmagać się utrzymaniem siebie i dziecka lub dzieci, to jeszcze ma związane ręce, bo nie może iść do pracy na cały etat bo często musi opiekować się swoim dzieckiem. Jak taka kobieta może walczyć o lepsze jutro skoro nie ma wielu możliwości? nawet mimo ogromnych chęci – samotna matka nie jest sama w stanie zrobić nic… taka jest bolesna prawda. Żłobki i przedszkola powinny być zupełnie darmowe dla dzieci matek samotnie wychowujących dzieci, a nie dawać tylko zniżkę…

NAPISZ KOMENTARZ