Blokada konta bankowego przez komornika, jak go przechytrzyć? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Blokada konta bankowego przez komornika, jak go przechytrzyć?

Witam, otrzymuje na konto bankowe w BZWBK wynagrodzenie – wartość kwoty, która jest wolna od zajęcia komorniczego. Musze wypłacać tą kwotę tylko i wyłącznie w kasie banku, gdyż wszystkie inne operacje są zablokowane.

Moje pytanie – czy jak zmienię bank, to będę mogła swobodnie korzystać z konta (przelewy, płatności), czy pomimo kwoty wolnej od zajęcia komorniczego, w nowym banku również zablokują mi wszystkie operacje?

Dodam, że spłacam w ratach zadłużenie, jednak wierzyciel nie zgadza się na zdjęcie blokady.


Jeśli komornik połapie się, że zmieniłaś konto bankowe, a wystarczy, że powiadomi go o tym Twój pracodawca, który wypłaca Ci wynagrodzenie, to komornik albo po numerze Twojego nowego konta bankowego, dojdzie w jakim banku masz teraz konto, albo komornik odpyta system OGNIVO i dosłownie w moment Cię znajdzie.

Wtedy na nowo komornik wyśle do banku powiadomienie o zajęciu Twojego nowego konta bankowego i na nowo narzuci sposób i wysokość wypłaty z tego konta.

Wg. mnie, zmianą konta bankowego nic nie ugrasz. Takie numery przechodziły, kiedy jeszcze nie istniał system OGNIVO i dłużnik przeskakiwał z konta na konto w ucieczce przed komornikiem.

Jeśli chcesz przechytrzyć komornika, to zainteresuj się artykułami:

Niemniej życzę Ci powodzenia w szybkim wyjściu z długów, sama dobrze wiem jak skutecznie komornik potrafi uprzykrzać życie na wniosek wierzyciela, no cóż, taką właśnie pracę ma komornik i chyba nie ma co żywić do niego urazy ;-).

Wniosek do komornika o odstąpienie od zajęcia konta bankowego

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...


9 komentarzy

 1. roman

  Zajęcie konta przez trzech komorników. Komornicy zwolnili wynagrodzenia z konta, a bank nie chce odblokować środków żąda pism o dokładne wyszczególnienie jakie środki mają być zwolnione np. premie itp.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Każdy bank ma swoje procedury którymi ściśle się kieruje, powinnaś udać się do komornika i przedstawić mu całą sytuację, niech sporządzi takie pismo, albo wszystko dla banku było jasne. Pozdrawiam.

 2. Marcin

  Zajęcie środków na koncie przez komornika. Mam zajęcie przez komornika na koncie bankowym, był wpływ i całość bank przesłał na konto komornika (nie alimenty) coś jest nie tak…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Pamiętaj, że jeśli chodzi o egzekucję z konta bankowego, to komornika i bank obowiązuje kwota wolna od zajęcia i jest 75% minimalnej krajowej brutto, a więc komornik co miesiąc musi ci zostawić do dyspozycji 1575 zł.

 3. Pawel

  Czy komornik może zablokować wszystkie konta bankowe łącznie z tymi, na których niema żadnych wpływów? Z tego powodu nie mogę zamknąć konta, a na koncie rośnie zadłużenie z powodu braku wpłat za prowadzenie konta, a na niektórych kontach przy wpłacie np. 100 zł na pokrycie prowadzenia konta, komornik momentalnie przechwytuje nawet takie sumy.

  Moje wynagrodzenie wpływało na jedno z kont w wysokości 920 zł i całkowicie było przechwytywane, wiec pozostawałem bez środków do życia, a zażalenia na komornika nic nie dają.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Zajęcie kont bankowych dłużnika odbywa się w ten sposób, że komornik powiadamia elektronicznie bank, aby ten zablokował konto lub wszystkie konta bankowe dłużnika, nawet konta oszczędnościowe. Ani komornika, ani banku niestety nie interesuje to, czy na te konta wpływają jakiekolwiek środki pieniężne. Blokada kont dłużnika następuje automatycznie. Dziwi mnie fakt, że komornik zajmuje całą kwotę, która wpływa na Twoje konto bankowe. Istnieje coś takiego jak kwota wolna od zajęcia komorniczego, która w 2018 roku w przypadku egzekucji z rachunków bankowych dłużnika, wynosi 1575 zł. (75% minimalnej krajowej brutto).

   Komornik powinien co miesiąc więc, pozostawiać Ci do dyspozycji tęże kwotę, limit tej kwoty odnawia się co miesiąc. Wyjątkiem od tej reguły jest fakt, gdy Twój dług ma charakter alimentacyjny, wtedy komornik rzeczywiście może zająć całość pieniędzy, która wpływa na Twoje konto bankowe. W innym wypadku komornik musi stosować kwotę wolną od zajęcia!

 4. Dario8

  A skąd i dlaczego biorą się olbrzymie pieniądze w tym mafijnym kraju na SYSTEMY to by nas nadzorować, ścigać i sprawdzać a np nie ma systemów inteligentnego zarządzania ruchem, żeby zminimalizować stanie w korkach i oszczędzić środowisko! Na dobitkę jesteśmy tak „przemądrzałym” narodem, że jak się wprowadza jakieś kolejne novum (oczywiście bez żadnych ustaleń społecznych czy dyskusji, tylko jak za Cara buum i juuż -jest, a co tam!) to zawsze znajdą się trolle, które w zazdrości i złym rozumieniu naszego dobra wspólnego popierają takie systemy i piszą jakieś bzdety typu: jak się zadłużyłeś to, to spłać – a co z prawem obywatela do bankructwa i zaczęcia na nowo? Ja mam działalność i czuję się tu w kraju jak za czasów okupacji – GESTAPO – a dziwnym trafem jak się okazuje w praktyce, człowieka można zniszczyć u nas za to, że mu się kiedyś tam noga powinęła.

  Wiem coś o tym, bo mi US jakimś cudem ulegalnił dług sprzed 18 lat!!! Szukają pieniędzy do tego stopnia w naszych kieszeniach, za tych co nakradli miliony – taka to nasza Polska sprawiedliwość społeczna

 5. Marcin

  Złodziej komornik mnie okradł, ściągnął kasę z konta, a na koncie w banku była informacja o zajęciu i nagle znikła? więc co to znaczy?

 6. Adam

  Witam, od trzech lat jestem za granicą, aż tu 14.01.2019 komornik zablokował mi 920 zł. Nie mam długów, no i nie wiem do kogo zadzwonić ponieważ jest tylko napisane zajęcie komornicze i żadnych danych, oczywiście jest to Polskie konto bankowe. W Polsce mam telefon na abonament i telewizję ale rachunki opłacane są na bieżąco. Za co blokada pieniędzy przez komornika? Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ