Zajęcie konta bankowego przez komornika i windykacja – co robić?

6 lat temu komornik zajął mi konto bankowe. A następnie czekają w kolejce firmy windykacyjne. Chciałbym się w końcu ich pozbyć. A nie wiem jak to zrobić? jak spłacić długi?


No tak, taka w zasadzie jest kolej rzeczy, bo długi, których kiedyś gdzieś tam narobiliśmy, wrócą do nas ze zdwojoną siłą w postaci komornika i firmy windykacyjnej.

Nie dość, że w końcu trzeba będzie oddać pieniądze, które pożyczyliśmy, to jeszcze przyjdzie nam zapłacić dodatkowe koszty windykacji i koszty komornicze, nie wspominając już o drogich monitach i karnych odsetkach za niespłacone zobowiązanie. Dlatego zawsze tłumaczę, że niespłacanie długów się nie opłaca :].

Wielkie poruszenie wśród dłużników zawsze budzi fakt, że bank nie ma obowiązku powiadomienia nas, że zablokował nam nasze konto bankowe! ponieważ ten obowiązek, prawo nakłada na komornika, lub Urząd Skarbowy – jeśli zalegamy z długami w US.

Warto dlatego zawsze podawać prawidłowy adres zamieszkania i zawsze odbierać korespondencję od komornika i US.

Ja się pozbyć długów?

Wracając jednak do Twojego pytania, czasami, żeby pozbyć się długów, nie zawsze trzeba je spłacać, a wystarczy nieraz podnieść zarzut przedawnienia długu, jeśli dane zadłużenie przedawniło się.

Oczywiście należy mieć też na uwadze fakt, czy bieg przedawnienia nie został międzyczasie przerwany <– klikając w ten link, dowiesz się, co przerywa bieg przedawnienia.

Natomiast o samym przedawnianiu się długów, przeczytasz w obszernym poradniku, który niedawno napisałam, poradnik znajdziesz pod tym linkiem –> kiedy przedawniają się długi i jak podnieść zarzut przedawnienia.

Mało szczegółów

Niestety nie napisałaś wiele o swojej sytuacji finansowej ani o wysokości Twojego zadłużenia, dlatego nie potrafię Ci doradzić dokładnie, co powinnaś teraz zrobić.

Wspominasz jedynie, że komornik zajął Ci konto bankowe, dlatego warto sprawdzić tego komornika, czy aby „przypadkiem” nie zabiera z Twoich dochodów zbyt wysokiej kwoty pieniędzy.

Ponieważ jest coś takiego jak kwota wolna od potrącenia komorniczego i w zależności od tego, jakiego rodzaju masz wpływy, obowiązują inne limity kwot, które komornik musi pozostawić Ci do funkcjonowania w społeczeństwie, czyli “na życie”.

Często też banki zajmują/blokują całą kwotę pieniędzy, jaką mamy na koncie bankowym, to jest niezgodne z prawem i takie działania należy zgłaszać właściwym organom, nie dość dawno KNF właśnie skrytykował takie działania, pisząc:

„Niedopuszczalna jest praktyka banków polegająca na ograniczeniu dostępu do środków pieniężnych niepodlegających zajęciu” oraz „Bank nie może odmówić wypłaty pieniędzy, jeżeli dłużnik, zalegający na przykład z zapłatą podatku lub mandatu, ma na swoim rachunku więcej pieniędzy niż wynosi kwota zajęta na spłatę długu”.

Jeśli czujesz jakiś niedosyt informacyjny lub motywacyjny, to namawiam Cię na przeczytanie poradnika byłej dłużniczki, Pani Iwony Wendel. E-book, który napisała Pani Iwona po wygranej walce z długami opiewającymi na pół miliona złotych – jest obowiązkową lekturą dla każdego dłużnika!

E-book nazywa się: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem i możesz kupić go u nas na blogu. Są to aż 92 strony mięsistej i soczystej wiedzy na temat wychodzenia z długów i gorąco namawiam Cię do kupna tego poradnika.

Napisz też w komentarzu pod artykułem nieco więcej o swojej sytuacji finansowej, wtedy będę mogła bardziej szczegółowo podejść do sprawy i doradzić Ci w pewnych kwestiach.

Wniosek do komornika o zwolnienie konta bankowego spod zajęcia

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze